sobota, 16 lutego 2019
poniedziałek, 11 czerwca 2018 10:48   
POWIAT PRZYJECHAŁ DO PIONEK (galeria)

Wspólną przygodę z powiatem zaczęły nasze pionkowskie „Folklaski”. Później scena należała do seniorów, ale i do grupy „Zajączki” oraz zespołu „Redox”.

 

Nasze aspiracje powiatowe sięgające jeszcze początku lat dziewięćdziesiątych skończyły się tym, że Pionki znajdują się w strukturach Powiatu Radomskiego. Teraz powiat przyjechał do Pionek.

Powiat przyjechał do Pionek. W niedzielę na terenie Ogródka Jordanowskiego zorganizowana została „Niedziela z Powiatem”. Była to już trzecia odsłona tego powiatowego przedsięwzięcia. Pierwsza odbyła się w pobliskiej Suskowoli, druga w Bartodziejach a trzecie spotkanie odbyło się w naszym mieście, które przed wieloma laty samo aspirowało do rangi miasta powiatowego.

W założeniach „Niedziela z Powiatem” ma przybliżyć działalność tej administracji samorządowej na terenie gmin, które wchodzą w skład powiatu. Mieszkańcy oprócz różnych występów artystycznych mogą, więc zapoznać się ze strukturą urzędu powiatowego oraz porozmawiać z naczelnikami, czy też urzędnikami różnych wydziałów powiatowych. Podczas bezpośrednich rozmów urzędnicy udzielają porad i wskazówek w zakresie kompetencji administracyjnej starostwa.

Z kolei na scenie podczas „Niedzieli z Powiatem” swoje artystyczne i twórcze umiejętności prezentują miejscowi artyści. W Pionkach rozpoczęły zawsze urokliwe „Folklaski” z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1. Opiekunem grupy jest Monika Płachta – Ruba. Później seniorską nutkę zapoczątkował zespół „Promyk Nadziei”. Niezwykle widowiskowo wyglądała grupa „Zajączki” z Publicznego Przedszkola Nr 2 „Lipowy Zakątek”. Ponadto na scenie mogliśmy zobaczyć również zespół wokalny działający w Miejskim Ośrodku Kultury w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zespołem opiekuje się Janusz Głowacki. Oczywiście na scenie nie mogło także zabraknąć grupy seniorów „Barwy Życia”, którą niezmiennie od lat kieruje Barbara Gaworek. Na scenie nie mogło również zabraknąć zespołu „Kontrast”, którym kieruje Irena Nalewajko.

Na zakończenie w taneczne klimaty wszystkich wprowadził zespół „Redox”.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster