sobota, 16 lutego 2019
niedziela, 10 czerwca 2018 12:33   
CROSS ROWEROWY PO PUSZCZY (galeria)

Czy to w strugach deszczu, czy to w upale już od dwudziestu jeden lat szkolni cykliści biorą udział w Crossie Rowerowym po Puszczy Kozienickiej.

 

W miniony piątek ósmego czerwca odbył się kolejny, dwudziesty pierwszy już Cross Rowerowy po Puszczy Kozienickiej. Jego inicjatorem jest Wiktor Siek.

W crossie uczestniczą uczniowie z pionkowskich szkół. Na ponad dwudziestokilometrowej trasie liczyła się nie tylko umiejętność poruszania się na dwukołowej maszynie napędzanej silą mięśni, lecz także wiedza. Na uczestników czekało, bowiem kilka punktów kontrolnych. Sprawdzana była tam wiedza z przepisów ruchu drogowego, podstawowej wiedzy uczniowskiej czy też wiedzy przyrodniczo – ekologicznej.

W tym roku dodatkową przeszkodą była pogoda. Żarł dosłownie lał się z nieba. Dodatkowo jedna z drużyn musiała borykać się z awarią jednego ze swoich dwukołowych bolidów.

- W takim upale pokonać dwudziestopięciokilometrową trasę to nie lada wyczyn. Gratuluję wszystkim, którzy mimo tak wysokich temperatur dzielnie przemierzali puszczańskie knieje – mówił podczas podsumowania dwudziestego pierwszego Crossu Rowerowego po Puszczy Kozienickiej dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 Andrzej Gałkowski.

Tradycyjnie meta Crossu zorganizowana została przy tak zwanych Stawach Januszyńskich. To na wszystkich oprócz dodatkowego testu przygotowanego przez Straż Pożarną JRG Nr 4 w Pionkach czekał również gorący posiłek w postaci pieczonych kiełbasek.

W tegorocznym dwudziestym pierwszym Crossie Rowerowym po Puszczy Kozienickiej wzięło udział trzydziestu cyklistów z trzech naszych szkół: Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1, Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 oraz Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5, którzy łącznie wystawili cztery drużyny. Zwycięzcą okazała się pierwsza drużyna PSP Nr 1, drugie miejsce zajęli młodzi cykliści z PSP Nr 5, trzecie z PSP Nr 2 a czwarte druga drużyna z PSP Nr 1.

- Cieszę się, że uprawiacie sport. Każdy ruch na świeżym powietrzy jest bardzo ważny. Wysiłek i obcowanie z naturalną przyrodą dodaje sił i korzystnie wpływa na nasz organizm – mówił z kolei podczas podsumowania Burmistrz Miasta Romuald Zawodnik.

Tradycyjnie Cross Rowerowy po Puszczy Kozienickiej wsparty został przez Nadleśnictwo Kozienice, Starostwo Powiatowe w Radomiu, Urząd Miasta w Pionkach, Kozienicki Park Krajobrazowy i Państwową Straż Pożarną JRG Nr 4 w Pionkach. Za organizację XXI Crossu Rowerowego po Puszczy Kozienickiej odpowiedzialni byli nauczyciele: Tomasz Sąpór oraz Jacek Jurkowski. Do zobaczenia za rok.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster