niedziela, 20 stycznia 2019
piątek, 08 czerwca 2018 14:26   
FAZA GRUPOWA MINI MUNDIALU ZAKOŃCZONA (galeria)

Zakończyły się rozgrywki grupowe Mini Mundialu Pionki 2018. Na pionkowskim Orliku rywalizowały drużyny z grupy G i H.

Cóż to były za mecze. W upale i strugach deszczu. Faworyci czasami przegrywali a każdy dawał z siebie maksimum wysiłku. Zawsze jednak obecny był duch sportowej rywalizacji.

 

W piątek ósmego czerwca na pionkowskim „Orliku” przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 5 (dawne Publiczne Gimnazjum Nr 1) rozegrane zostały ostatnie spotkania piłkarskie fazy grupowej pionkowskiego Mini Mundialu. Tym razem rywalizowały drużyny, których los przydzielił go grupy G i H.

Z Panią Mileną żartów nie ma.

Po wejściu na boisko drużyn reprezentujących Belgię, czyli Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 i Polski, czyli Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 sędzia Milana Połosa głośnym sygnałem dźwiękowym dał znak do rozpoczęcia rywalizacji. W tym spotkaniu od samego początku dominowała reprezentacja Belgii, czyli popularnej naszej „jedynki”. Ostatecznie Belgia pokonała „naszą” reprezentację aż pięć do zera. Później na murawę wybiegli reprezentanci Panami (PSP Jastrzębia) i Anglii (PSP Myśliszwice) a także Japonii (PSP w Babinie).

Jak to zwykle bywa w takich spotkaniach nikt się nie oszczędzał. Co prawda czasami widać było sportowe różnice takie jak rozgrywanie piłki, atak pozycyjny, czy wyjście z szybką kontrą ale każdy z zespołów grał do ostatniego gwizdka sędziego. A Pani Milena Połosa srogim ale sprawiedliwym okiem obserwowała poczynania młodych adeptów piłkarskich.

Walka o każdą piłkę.

Przypomnijmy: Mini Mundial Pionki 2018 to przedsięwzięcie sportowo integracyjne, którego inicjatorem jest Stowarzyszenie „Patriotyczne Pionki” a organizowane jest wraz z Burmistrzem Miasta Pionki i Wójtem Gminy Pionki. Współorganizatorami są także lokalne kluby sportowe: KS Proch Pionki, UK Daniel, UKS Champion, GKS Legion Suskowola oraz GKS Królewscy Jedlnia. Półfinały i finały rozegrane zostaną szesnastego czerwca na Stadionie Miejskim w Pionkach.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster