niedziela, 24 czerwca 2018
piątek, 08 czerwca 2018 09:21
WSPANIAŁE SUKCESY W PABIANICACH (galeria)

Trzydzieści siedem medali w tym dziesięć złotych, trzynaście srebrnych oraz czternaście brązowych – to kolejny dorobek medalowych naszych mistrzów z Klubu Sportowego Centrum Tango Soo Do w Pionkach.

Bardzo udany start zanotowali najmłodsi zawodnicy Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki w ,,VII Pucharze Pabianic Taekwon-Do ‘’ który odbył się 02.06.2018r.

W zawodach wystartowało 125 młodych zawodników z 7 klubów. Nasza reprezentacja zdobyła 37 medali indywidualnych (10 złotych, 13 srebrnych, 14 brązowych) oraz złoto i srebro w układach synchronicznych. Taki dorobek medalowy zapewnił nam drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Największą niespodziankę sprawiła Zofia Brudzyńska, która zgromadziła aż 6 medali: 2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe. Nie mniejszą  sprawiła najmłodsza zawodniczka Hanna Zaremba: 3 złote oraz 1 srebrny. Czterema medalami może pochwalić się również Iga Woźniak, która zdobyła 1 złoty, 2 srebrne, 1 brązowy  oraz Alan Delega - 1 złoty, 3 srebrne. Z trzema medalami wrócili: Jan Wojda -  1 złoty, 2 brązowe oraz Lena Ceglarz - 2 złote, 1 srebrny.

Po dwa medale wywalczyli Anastazja Wiszniowska - 1 srebro i 1 brąz , Marcel Biesiadecki - 1 srebro,1 brąz oraz Martyna Grabowska - 2 brązowe. Pierwsze, ale nie ostatnie medale wywalczyli również :Zuzanna Chylińska - brąz, oraz Mikołaj Malicki -brąz. Odrobiny szczęścia zabrakło pozostałym zawodnikom, mimo ze walczyli dzielnie do samego końca, są nimi : Kornel Stopka oraz Bartosz Świątek. Zawodnicy świetnie spisali się w formułach indywidualnych, ale również w drużynowych układach synchronicznych w których złoto wywalczył team: Zosia Brudzyńska, Jaś Wojda oraz Iga Woźniak.

Z grupy starszej najlepiej zaprezentował się Jakub Płachta: złoto light contact , złoto semi contact, srebro układy otwarte, srebro układy synchroniczne razem z Julia Czachor i Wiktorią Rutkowska.
Wiktoria Rutkowska: złoto układy otwarte, srebro semi contact, brąz light contact, srebro układy synchroniczne
Julia Czachor - brąz układy otwarte, srebro układy synchroniczne
Krzysztof Monkosa- 3 miejsce light contact
udział:
Bartłomiej Bociarski – bardzo ładna , techniczna walka, jedna wygrana jedna przegrana
Jakub Klimowicz –ładna walka, ale przeciwnik był wyraźnie szybszy,
Bartosz Brydziński – przegrana w pierwszej walce.

Na czele ekipy klubu stała trenerka Paulina Banaszek, którą dzielnie wspierali Piotr Olszewski i Maciej Czachor.

Szczególne podziękowania należą się Wiktorii Rutkowskiej, która zanim zaczęła swoje konkurencje bardzo dojrzale wspierała kadrę trenerską w przygotowaniach do konkurencji i sekundowaniu zawodników z grupy dziecięcej.

Wyjazd na zawody został dofinansowany przez Burmistrza Miasta Pionki i odbył się w ramach zadania: „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo”.

(red) (Paulina Banaszek)

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."