sobota, 16 lutego 2019
czwartek, 07 czerwca 2018 10:39   
AGATA I DOMINIKA POZNAŁY PARLAMENT EUROPEJSKI

W dniach 01 – 05 czerwca 2018 roku odbyła się wycieczka edukacyjna do Belgii zorganizowana przez dr Zbigniewa Kuźmiuka, posła do Parlamentu Europejskiego.

 

Wśród uczestników wycieczki znalazły się dwie laureatki Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej z Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach: Agata Baran i Dominika Kwaśnik z kl. III EFP.

Podczas wycieczki jej uczestnicy mieli okazję poznać historię Unii Europejskiej i Parlamentu Europejskiego oraz zwiedzić jego siedzibę. W trakcie pobytu w Belgii uczennice z Zielonego wraz z pozostałymi uczestnikami wyjazdu zwiedzili Brukselę i jej zabytki, wysłuchali prelekcji dr Zbigniewa Kuźmiuka, zwiedzili zabytkową Brugię. Zakwaterowani byli w hotelu Agenda Louise. Warto dodać, że centrum Brukseli zwiedzali także nocą i zachwycili się wyjątkowym urokiem tego miasta.

- Wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli był dla mnie ogromnym przeżyciem. Była to moja pierwsza zagraniczna wycieczka, tak Dominika podsumowuje swój pobyt w Belgii.

– Duże wrażenie wywarły na mnie zabytki stolicy Belgii, a nade wszystko mile zaskoczył mnie pobyt w siedzibie PE. Udział w wycieczce edukacyjnej pozwolił mi poznać, jak na co dzień funkcjonują instytucje Unii Europejskiej - wspomina swój wyjazd Agata.

- Serdecznie gratuluję moim uczennicom wygrania wycieczki do Brukseli. W imieniu całej społeczności Zielonego dziękuję dr Zbigniewowi Kuźmiukowi, fundatorowi wycieczki i organizatorowi Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej - stwierdził Jacek Malicki, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie z ZS w Pionkach.

(red) ZS)


 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster