sobota, 16 lutego 2019
wtorek, 05 czerwca 2018 14:04   
FAŁSZYWY ALARM MIESZKAŃCA PIONEK

Decyzją sądu najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie mieszkaniec Pionek, którego policjanci zatrzymali po tym, jak powiadomił o podłożonym ładunku wybuchowym.

Informację o podłożonym ładunku wybuchowym w jednym z mieszkań w Radomiu przekazała w weekend anonimowa osoba dzwoniąc na stanowisko Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Policjanci natychmiast interweniowali, jednocześnie namierzając osobę, która przekazała informację o podłożeniu materiałów wybuchowych.

- Bardzo szybko funkcjonariusze ustalili i zatrzymali 65-letniego mieszkańca Pionek odpowiedzialnego za głupi żart. W chwili zatrzymania nietrzeźwy mężczyzna przebywał w domu konkubiny. Miał ok. 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo podczas wykonywanych czynności mężczyzna znieważył interweniujących policjantów. Osadzono go w Pomieszczeniach dla Osób Zatrzymanych, a następnie doprowadzono do prokuratury – informuje Justyna Leszczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

W poniedziałek, sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie. Za fałszywe zawiadomienie o nieistniejącym zagrożeniu, grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

(red) (KMP)

 

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster