sobota, 16 lutego 2019
wtorek, 05 czerwca 2018 10:32   
OGÓLNOPOLSKI SUKCES PIONKOWSKIEGO DRUHA

Wygrał eliminacje wojewódzkie a w turnieju krajowym zajął drugie miejsce. To duży sukces młodego druha z OSP Pionki.

 

Kilka dni temu zakończył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej. Szymon Marczak, który jest członkiem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w OSP Pionki zajął drugie miejsce w skali kraju. To ogromny sukces młodego strażaka.

Droga na szczyt.

Zanim Szymon Marczak dodarł na eliminacje ogólnokrajowe kategorii klas IV-VI szkół podstawowych wygrał eliminacje powiatowe. Następnie reprezentował Powiat Radomski w eliminacja mazowieckich. Finał wojewódzki zorganizowany zostać w Publicznej Szkole Podstawowej w Ruścu. Tu, nasz laureat także nie miał sobie równych.

- Także na Mazowszu nie dał innym szans. Bezapelacyjnie i zasłużenie zajął I miejsce. W części pisemnej miał najlepszy wynik uzyskując 26 na 30 punktów, zaś w części finałowej ustnej zdobył 8 na 9 możliwych punktów – informują nas przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Pionkach.

Po tak ogromnym sukcesie przyszedł czas na eliminacje krajowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Finał, czyli sukces.

Zaledwie kilka dni temu trzeciego czerwca odbyła się część ustna finału ścisłego 41 OTWP. Każdy z finalistów losował zestaw pytań. Po podliczeniu punktów z części pisemnej, praktycznej i ustnej okazało się, że dwóch uczestników ma taką samą ilość punktów. Ostatecznie okazało się, że dh Szymon Marczak - nasz cudowny, młody członek - zajął wspaniałe, choć zarazem trochę nieszczęśliwe drugie miejsce.

- Bardzo się cieszymy, że Szymon tak udanie zaprezentował się na finale krajowym i reprezentował naszą OSP. Liczymy, że w kolejnych latach będzie dalej zajmował tak wysokie miejsca w tym turnieju – informują dalej przedstawiciele OSP Pionki.

Strażacy z OSP Pionki serdecznie dziękują opiekunom którymi są: nauczyciel Szkoły Podstawowej w Suskowoli Pani Kęska Beata i rodzice. Włożyli oni mnóstwo serca i czasu w przygotowanie naszego młodego druha. Dziękujemy także mł. asp. Mariuszowi Mazierskiemu z KM PSP w Radomiu za przekazanie wiedzy Szymonowi z zakresu ratownictwa medycznego. Podziękowania kierują również dla dowództwa i strażaków z JRG 4 w Pionkach. Dzięki nim nasz druh miał możliwość obejrzenia i obsługi specjalistycznego sprzętu.

(red)

PS: Foto OSP Pionki

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster