sobota, 16 lutego 2019
wtorek, 05 czerwca 2018 08:42   
DZIEŃ DZIECKA U DĄBROWSKIEJ

"Kto nigdy nie był dzieckiem- nie może stać się dorosłym"- Charles Chaplin.

 

We wtorek 29 maja uczniowie pionkowskiego ogólniaka świętowali w swojej szkole Dzień Dziecka. Lekcje odbywały się normalnie, tylko długa przerwa trwała nie 20 a 40 minut. Od samego rana samorząd szkolny z opiekunami krzątał się po szkole, by wszystko co zaplanowane- do długiej przerwy było gotowe.

Punktualnie o 9.50 otworzyły się drzwi do sali numer 7. Martyna, Julka i Hubert zarządzali loterią fantową. Pierwszy los był za darmo a za każdy kolejny trzeba było zapłacić symboliczną złotówkę. Zebrane pieniądze uczniowie przeznaczą na cel charytatywny. Nagrody były przeróżne od tych dla ciała do tych dla ducha. Wielofunkcyjne nożyki, karnety na siłownie ,bony do pizzerii, koszulki, smycze, notesy, długopisy, kosmetyki, talony na usługi fryzjerskie i kosmetyczne, podkładki pod myszki, kubki, skórzane paski do spodni i wiele innych można było wygrać w czasie szkolnej loterii.

W czytelni czekał na wszystkich "głodomorków" obfity poczęstunek. Zdrowe i kolorowe przekąski cieszyły i oko i podniebienie. W czasie przerw licealiści przenieśli się w muzyczne klimaty swojego dzieciństwa.

Samorząd sprawdził również w której klasie najwięcej uczniów przebrało się za postać z bajki. Zwyciężyła klasa 2c, ale żeby nie było zbyt dużo emocji jednego dnia, nagroda niespodzianka czekała na szczęśliwców następnego dnia. Nikt nie odmówił pysznych waniliowo-czekoladowych lodowych rożków.

Dzień Dziecka się skończył. Przed licealistami jeszcze jedno wyzwanie- impreza dla dzieci z TPD. Już teraz licealiści zbierają siły i przygotowują to spotkanie. Bardzo spodobały sie im atrakcje przygotowane przez samorząd szkolny więc chcą by ich mali przyjaciele cieszyli się razem z nimi. Małe dzieci potrafią uświadomić tym starszym bardzo ważne rzeczy, o których w natłoku obowiązków zapominamy.

(red) (LO)

 

PS. Loteria nie odbyłaby się bez ogromnego wsparcia sponsorów, którym licealiści serdecznie dziękują! Zawsze mogą na nich liczyć!

Oto lista tych, którzy wsparli działania uczniów:

Przewodniczący Rady Rodziców, p. Jacek Nalepa

p. Krystyna Koral

p. Ewa Ciepielewska

p. Anna Grabowska

Urząd Miasta Pionki

Powiatowy Urząd Pracy w Pionkach

Nadleśnictwo Kozienice w Pionkach

Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach

Kino "Helios" w Radomiu

Agencja reklamowa" Arpass"

Salon "Play" Pionki

Salon fryzjersko-kosmetyczny " Galaxa"

"Bochem" Pionki

Sklep "Wilmax"

Pizzeria " Duet"

Apteka " Przyjazna"

Apteka "Mea"

Apteka p. Elżbieta Fliszkiewicz

POCZĘSTUNEK:

"QFG" Sp z o.o.

p. Waldemar Wasiłek

Nauczyciele

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster