sobota, 16 lutego 2019
poniedziałek, 04 czerwca 2018 09:30   
PIKNIK RODZINNY SPORTOWO - SMERFOWO (galeria)

W dniu  29 maja 2018 r. na boisku szkolnym przy Zespole Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach odbył się IV Piknik Rodzinny połączony ze Szkolną Olimpiadą Sportową pod hasłem: „SPORTOWO-SMERFOWO”.

 

Jest to tradycyjna impreza, która jak co roku, organizowana jest w naszej szkole. Na piknik licznie przybyli rodzice z dziećmi i zaproszeni goście. Piknik rozpoczął się przywitaniem przybyłych gości przez Panią Dyrektor, która życzyła wszystkim udanej zabawy. Po oficjalnym otwarciu pikniku na scenie wystąpiły dzieci z naszej szkoły, które tańczyły, śpiewały i mówiły wiersze. Dzieci niemówiące i z zaburzeniami mowy korzystały ze wsparcia wysokiej technologii, tj. komunikatorów oraz symboli i gestów  Makaton.

 

Po występach odbyło się podsumowanie Szkolnej Olimpiady Sportowej, podczas którego wręczono medale, dyplomy i nagrody. Po części oficjalnej uczestnicy z gośćmi zostali zaproszeni na poczęstunek : gorące kiełbaski z grilla, grochówkę, ciasto, napoje.  Ważnym punktem festynu była wizyta dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jedlni. Klasa Va wraz z wychowawczynią Małgorzatą Gonciarz oraz panią psycholog Katarzyną Nowak przeprowadziła w swojej szkole zbiórkę pieniędzy na zakup upominków dla dzieci z naszej szkoły z okazji Dnia Dziecka. Dzieci otrzymały lody, cukierki i kolorowe piłki do zabawy.

Ogromnym powodzeniem wśród dzieci cieszył się pokaz grupy tanecznej z Zielonego, freestyle w wykonaniu Pana Rafała oraz pokaz strażacki z fontanną wodną. Dzieci mogły obejrzeć wóz strażacki, polewać wodą trawnik, przymierzyć kask, wejść do samochodu i zrobić sobie zdjęcia.

Oprócz głównych atrakcji dla dzieci przygotowane były stanowiska takie jak :

- malowanie twarzy;

- bańki mydlane;

- nawlekanie korali dla mamy;

- balonowe cudaki;

- kolorowanki na sztalugach;

- fotościanka smerfowa.

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji festynu. Wsparcia naszemu przedsięwzięciu udzielili:

- Firma Carrefour Pan Tomasz Krasnodębski;

- Firma Elmas;

- Firma Babula;

- Firma MARCBUD Marek i Anna Baran;

- Firma Pierrot;

- Firma Kosiek;

- Pani Renata Wałos;

- Jednostka Państwowej Straży Pożarnej w Pionkach pod dowództwem mł. bryg. Grzegorza Wikalińskiego;

- Ośrodek Szkolenia w Pionkach Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Dziękujemy wszystkim mamom, które upiekły pyszne ciasta i oczywiście Wam, gościom, którzy przybyliście na nasz piknik. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się  ponownie.

(red) (ZS)

 

 

 

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster