sobota, 16 lutego 2019
środa, 30 maja 2018 14:47   
WIECZÓR TALENTÓW „PIĄTKI”

We wtorek w Centrum Aktywności Lokalnej odbył się tradycyjny „Wieczór talentów” Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5.

W tym roku „Wieczór talentów” Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5 zsynchronizowany został z piętnastoleciem nadania szkole imienia Jana Pawła II.

Piętnaście lat temu Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 5 za swojego patrona obrała Jana Pawła II, który został wpisany w poczet Świętych Kościoła Katolickiego. Nic więc dziwnego, że szkolny „Wieczór talentów” połączony został ze wspomnieniami o tym Wielkim Polaku, patronie naszej „Piątki”.

 

Przez wiele lat „Wieczór talentów” organizowany był przez Publiczne Gimnazjum Nr 1 im. Jana Kochanowskiego. Po reorganizacji sieci szkół i likwidacji gimnazjów pionkowskie gimnazjum imienia „Kochanowskiego” połączone zostało z PSP Nr 5.

I to połączone siły dwóch placówek, które teraz tworzą jeden organizm szkolny zaprezentowały to co w swoich murach mają najlepsze.

- Zapewne każdy z nas ma swoje wspomnienia związane z Janem Pawłem II. Nasza placówka stara się jak najlepiej realizować przesłanie, który zostawił nam Ojciec Święty. Staramy się iść Jego drogą i naśladować Jego czyny – mówiła do liczne zgromadzonych dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5 Marzena Murawska.

 

„Wieczór talentów”, to przede wszystkim uczniowskie prezentacje artystyczne. Uczniowie szkoły prezentowali swoje umiejętności taneczne, wokalne, czy też recytatorskie a także teatralne. A talentów szkoła posiada wiele. Jak zwykle dostojnie i przede wszystkim profesjonalnie przedstawiła swoje umiejętności grupa muzyczna, którą kierowała Anna Kuczmera. Niesamowitym kunsztem tanecznym popisała się para w zawsze dynamicznym tańcu boogie woogie. Był również i teatr połączony z elementami baletu ale również i pokaz filmów zrealizowanych przez uczniów.

Uczniowie „Piątki” a wcześniej Gimnazjum Nr 1 kolejny raz udowodnili, że w tych murach kryją się prawdziwe Talenty. Już oszlifowane stają się szlachetnymi diamentami.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster