sobota, 16 lutego 2019
wtorek, 29 maja 2018 12:34   
NIEDZIELA Z POWIATEM

Na inaugurację ekipa Starostwa Powiatowego w Radomiu wybrała się na teren stadionu w Suskowoli w gminie Pionki.

Przy pięknej, upalnej pogodzie odbyło się pierwsze z cyklu 10 wydarzeń społeczno – kulturalnych „Niedziela z Powiatem”, których współorganizatorem jest marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

 

Zgromadzeni na festynie mieszkańcy mieli możliwość kontaktu z przedstawicielami wydziałów starostwa i jednostek organizacyjnych oraz uzyskania fachowych porad i informacji, m.in. na temat szybkiego i sprawnego załatwienia konkretnych spraw w urzędzie. Do ich dyspozycji byli m.in. naczelnicy, dyrektorzy i pracownicy wydziałów; komunikacji, rolnictwa, budownictwa geodezji, powiatowego rzecznika praw konsumentów, a także Powiatowego Urzędu Pracy, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie czy Powiatowego Zarządu Dróg. Można było także zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi; nawiasem mówiąc swoim ciśnieniem było rekordowo dużo zainteresowanych.

Organizatorzy zapewnili szereg atrakcji dla dzieci, a także konkursy sportowo –rekreacyjne dla młodzieży i dorosłych, w których wzięli udział : „Mocarze” z Suskowoli oraz „Twardziele” i „Kabanosy” z Pionek . Największą wiedzą o gminie, powiecie i województwie, zdobywając odpowiednio trzy pierwsze miejsca, wykazali się: Jakub Malinowski, Kazimierz Dziewit, Damian Borek. Na zwycięzców oraz wśród tych, którzy dotarli na piknik rowerem czekały atrakcyjne nagrody ufundowane przez starostę.

Swój repertuar zaprezentował lokalny Zespół Ludowy „Półborzanki” z Augustowa, a na wszystkich czekała przepyszna grochówka. Imprezę uświetnił występ Zespołu Redox. Kolejna odsłona „Niedzieli z Powiatem” już w najbliższą niedzielę, tj. 3 czerwca w Bartodziejach, na którą serdecznie zapraszamy.

Marek Oleszczuk

Rzecznik Prasowy Starosty

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster