sobota, 16 lutego 2019
piątek, 25 maja 2018 12:35   
MINI MUNDIAL NA STADIONIE KRÓLEWSKICH (galeria)

Tym razem stadion GKS Królewscy Jedlnia był gospodarzem kolejnych zmagań Grupowych Mini Mundialu Pionki 2018.

 

Zacięta, ale prowadzona w duchu sportowym rywalizacja, wierni i ekspresyjni kibicie oraz profesjonalna organizacja – tak w skrócie można podsumować kolejne rozgrywki grupowe Mini Mundialu Pionki 2018.

Tym razem stadion sportowy gminnego klubu GKS Królewscy Jedlnia był gospodarzem kolejnych rozgrywek grupowych Mini Mundialu Pionki 2018.

- Do przodu, do przodu i grajcie skrzydłami – mówił głośno do swoich zawodników jeden z trenerów bacznie obserwując poczynania swoich podopiecznych.

Gra bez piłki także jest bardzo ważna.

W piątek na obiekcie sportowym w Jedlni rywalizowały drużyny, które w wyniku losowania zostały przydzielone do grypy E i F. Jak zwykle podczas takich zmagań emocji nie brakowało zarówno na boisku i na trybunach. Co prawda czasami widać było różnicę klas, jak chociażby w spotkaniu Niemcy – Meksyk, gdzie ci pierwsi wygrali szesnaście do zera, ale nikt się nie załamywał. Przegrywająca drużyna dzielnie i z honorem walczyła do końcowego gwizdka sędziego. Tym razem nad prawidłowym przebiegiem spotkań czuwali sędziowie: Rafał Marczak i Michał Borkowski. Z kolei sportowy komentarz zapewniali: Kamil Marszałek oraz Piotr Iwanowski.

Kibice zawsze wierni.

Gorąco i dynamicznie było nie tylko na płycie boiska, ale również i na trybunach. Kibice żywiołowo i ekspresyjnie dopingowali swoje drużyny.

Przypomnijmy: Mini Mundial Pionki 2018 to przedsięwzięcie sportowo integracyjne, którego inicjatorem jest Stowarzyszenie „Patriotyczne Pionki” a organizowane jest wraz z Burmistrzem Miasta Pionki i Wójtem Gminy Pionki. Współorganizatorami są także lokalne kluby sportowe: KS Proch Pionki, UK Daniel, UKS Champion, GKS Legion Suskowola oraz GKS Królewscy Jedlnia. Półfinały i finały rozegrane zostaną szesnastego czerwca na Stadionie Miejskim w Pionkach.

Mini Mundial Pionki 2018 to ponadlokalna impreza sportowa, które integruje, uczy sportowej rywalizacji a także jest doskonałym przedsięwzięciem promocyjnym – pokazuje, że jak tylko się chce to można zrobić bardzo wiele – bardzo wiele dobra.

(r.f.)


 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster