sobota, 16 lutego 2019
czwartek, 24 maja 2018 14:15   
NA TARGACH SZUKALI PRACY

Ponad tysiąc trzysta ofert bezpośredniej pracy czekało na osoby poszukujące zatrudnienia podczas XIV Targów Pracy.

 

Jeszcze kilka lat temu większość ofert ukierunkowana była na staże, szkolenia i przekwalifikowanie zawodowe. Teraz większość wystawców oferuje konkretne miejsca pracy.

Targi Pracy w naszym mieście to już wieloletnia tradycja. W tym roku odbyła się ich czternasta edycja. Z roku na rok targi cieszą się coraz większym zainteresowaniem i to zarówno ze strony wystawców jak i osób poszukujących zatrudnienia, którzy wierzą a przynajmniej mają nadzieję na znalezienie czasami długo oczekiwanej pracy.

W tym roku na osoby poszukujące zatrudnienia przygotowano ponad tysiąc trzysta ofert pracy. Oferowało jej czterdziestu czterech wystawców a w sumie swoje oferty w tym i szkoleniowe oraz dalszego kształcenia przedstawiło łącznie sześćdziesięciu sześciu wystawców. Jednocześnie jak podkreślali organizatorzy targów rynek pracy, szczególnie na lokalnym rynku zmienia się bardzo dynamicznie, ale jednocześnie pełen jest dość zaskakujących sprzeczności.

- Na terenie Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu mamy zarejestrowanych trochę ponad dwadzieścia jeden tysięcy bezrobotnych. Jednocześnie pracodawcy narzekają, że nie mogą znaleźć pracowników i w poszukiwaniu osób chętnych do pracy muszą szukać wśród obcokrajowców – mówił dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu Józef Bakuła. Jednocześnie wiele osób już nie tylko szuka jakiejkolwiek pracy, lecz stara się znaleźć lepszego pracodawcę oferującego na przykład lepsze zarobki, czy lepsze warunki pracy.

- Problemem ze znalezieniem jakiejkolwiek pracy obecnie praktycznie już nie istnieje. Teraz wiele osób szuka pracodawców, którzy oferują jak najlepsze warunki pracy w tym i finansowe – mówił z kolei Burmistrz Miasta Romuald Zawodnik Z kolei radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego zaznaczył, że Targi Pracy to doskonała forma do bezpośredniego kontaktu potencjalnego pracownika i pracodawcy.

Organizatorzy, ale i sami poszukujący zatrudnienia podkreślali, że obecnie coraz więcej wystawców oferuje konkretne stanowiska pracy a nie tylko szkolenia czy przekwalifikowania zawodowe. Na tegoroczne czternaste już Targi Pracy przygotowano w sumie ponad tysiąc trzysta ofert u bezpośrednich pracodawców. Oferowane miejsca pracy były bardzo różne. W naszym mieście pracowników szukała między innymi warszawska Straż Miejska, czy też MC Donalds Polska, który szukał pracowników do swoich placówek w Radomiu. Z kolei firma zlokalizowana w Pionkach Fir Poland gotowana jest zatrudnić operatora maszyn Drewup Sp. z o.o. operatorów maszyn stolarskich a także pracowników do pomocy przy obsłudze maszyn. Ponadto Mega Plast Pionki poszukiwał operatorów frezarki CNC, czy też pracownika utrzymania ruchu. Zatrudnienie mogli również znaleźć nauczyciele języków obcych, kierowcy, elektromonterzy, stolarze, spawacze, czy też operatorzy wypalarki gazowej.

Nie zapomniano również o osobach poszukujących pracy sezonowej za granicą, czy też młodocianych, którzy chcą dorobić sobie w okresie wakacji.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster