sobota, 16 lutego 2019
czwartek, 24 maja 2018 09:08   
PIĘĆ NAGRÓD W PIĘCIU KATEGORIACH (galeria)

Uczniowie z Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach laureatami IX edycji konkursu „Historia multimedialnie”.

 

W dniu 23. maja 2018 roku w Międzypowiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu z siedzibą w Iłży odbyło się uroczyste zakończenie IX edycji konkursu historycznego „Historia multimedialnie”. W uroczystości wręczenia nagród wzięli udział: Leszek Margas – wicestarosta Powiatu Radomskiego, Zbigniew Sobczak – Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Białobrzegach, Jerzy Pasek – Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Lipsku, Jadwiga Bachanek - dyrektor MODN w Iłży i Marek Łata – doradca metodyczny i główny pomysłodawca konkursu. Ponadto z całego regionu radomskiego przybyli nagrodzeni i wyróżnieni uczestnicy konkursu oraz nauczyciele. W trakcie uroczystości oglądano okolicznościową wystawę poświęconą pułkownikowi Dionizemu Czachowskiemu z okazji 155. rocznicy powstania styczniowego.

- W imieniu władz powiatu serdecznie dziękuję organizatorom konkursu za ciekawy pomysł na popularyzację historii, szczególnie regionalnej, zaś uczniom i ich nauczycielom gratuluję zdobycia nagród i wyróżnień, stwierdził w swoim wystąpieniu Leszek Margas.

- Organizowanie tego typu konkursów wzbogaca i poszerza wiedzę historyczną młodego pokolenia. Zapraszam w imieniu władz powiatu i organizatorów do udziału w X edycji konkursu – powiedziała p. Jadwiga Bachanek - dyrektor MODN w Iłży.

- W konkursie wzięło udział ponad 100. uczestników, nagrody i wyróżnienia w pięciu kategoriach otrzymało 23. uczniów z kilkunastu szkół regionu radomskiego, podsumował przebieg konkursu Marek Łata.

Laureatami konkursu zostało również pięcioro uczniów z Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach. Nagrodzeni uczniowie z Zielonego to:

- Robert Kacperczyk z kl. I IT, zajął I miejsce w kategorii „ Gospodarka”,

- Wiktoria Krekora z kl. I FP, zdobyła II miejsce w kategorii „Polityka”,

- Kornelia Brzostowska z kl. I EP, zdobyła II miejsce w kategorii „Społeczeństwo”,

- Wiktoria Płatkowska z kl. I FP, zdobyła III miejsce w kategorii „Kultura”,

-Wiktoria Krekora z kl. II FP, zdobyła III miejsce w kategorii „Plakat – 100 – lecie Niepodległości”.

- Dla nas nauczycieli spotkanie w Iłży było wspaniałą okazją do wymiany doświadczeń zawodowych, podsumowania udziału swoich uczniów w jedenastu edycjach konkursu. Jestem dumny ze swoich uczniów, gdyż w dotychczasowych edycjach zdobyli łącznie ponad 40 nagród i wyróżnień. Ich prace multimedialne wykorzystuję na lekcjach historii i wiedzy o społeczeństwie, stwierdził Jacek Malicki, nauczyciel historii z Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach.

(red) (ZS)

 

 

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster