sobota, 16 lutego 2019
środa, 23 maja 2018 10:18   
STRAŻNICE OSP Z DOFINANSOWANIEM

Po ponad dwadzieścia tysięcy otrzymają Ochotnicze Straże Pożarne w Mieście i Gminie Pionki na modernizację swoich strażnic.

Pięć milionów złotych na województwo mazowieckie, blisko milion trzysta tysięcy na region radomski a po ponad dwadzieścia trzy tysiące na nasze lokalne strażnice Ochotniczej Straży Pożarnej – Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego zdecydował o podziale środków na remont strażnic OSP.

Na Mazowszu jest blisko dwa tysiące jednostek OSP, w których aktywnie działa blisko 75 tys. strażaków. Druhowie z Mazowsza są świetnie przygotowani do wykonywania powierzonych im zadań. Są przeszkoleni zarówno z zakresu ratownictwa drogowego, jak i medycznego. Co ważne, dysponują coraz lepszym sprzętem strażackim, w tym nowoczesnymi samochodami ratowniczo-gaśniczymi. Jest to możliwe również dzięki środkom z budżetu województwa. Od lat samorząd Mazowsza wspiera ochotnicze straże pożarne. Od 2006 r. do 2017 r. przekazał na zakup sprzętu i samochodów przeciwpożarowych ponad 71 mln zł. W tym czasie wsparcie otrzymało niemal 2995 jednostek OSP. Pozwoliło to zakupić przeszło 500 samochodów pożarniczych, ponad 20 łodzi, a także ponad 150 zestawów ratownictwa technicznego lub medycznego.

- Druhowie z naszego subregionu byli najaktywniejsi, i to do nich trafia najwyższe wsparcie. Również najwięcej strażnic z radomskiego będzie wyremontowanych, bo aż 55 – mówi członek zarządu województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski

W ramach bieżącego rozdania finansowanego zadysponowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego wsparcie finansowe otrzymają nasze dwie lokalne strażnice OSP w Mieście Pionki oraz w Gminie Pionki.

Nasza miejska strażnica Ochotniczej Straży Pożarnej otrzyma trochę ponad dwadzieścia trzy tysiące złotych - 23 742,00 zł z przeznaczeniem na remont dachu a z kolei gminna strażnica w Jedlni za taką samą kwotę wyremontuje garaż oraz pomieszczenie socjalne strażnicy.

W sumie dzięki 5 mln zł dotacji uda się zrealizować 214 przedsięwzięć na terenie całego Mazowsza. Dla subregionu radomskiego przewidziano blisko 1,3 mln zł na 55 projektów.

(red) (r.f.)

 

 

 

 

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster