wtorek, 14 sierpnia 2018
wtorek, 17 kwietnia 2018 12:10   
SPRZĄTANIE CZAS ZACZĄĆ

W ubiegłym tygodniu rozpoczęło się pozimowe sprzątanie miasta. Zaangażowano ciężki specjalistyczny sprzęt.

 

Pozimowe sprzątanie miasta czas zacząć. Zgodnie z zapowiedziami do końca kwietnia miasto powinno zostać posprzątane.

Jeszcze w ubiegłym tygodniu rozpoczęło się pozimowe sprzątanie miasta. Czyszczone są drogi, chodniki, przystanki i skwery a także usuwane dzikie wysypiska śmieci, których niestety nie brakuje. Jak zostaliśmy poinformowani w spółce komunalnej „ekoPionki” (dawniej MZUK) w pierwszej kolejności działaniami objęte zostaną ulice w centrum miasta, następnie oczyszczane będą główne ciągi komunikacyjne i pozostałe ulice, które posiadają I, II i III standard.

"Polewaczka" Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

- Sprzątanie realizujemy przede wszystkim za pomocą nowo zakupionego sprzętu CityMaster. Jednocześnie wynajęliśmy również ciężki sprzęt z firmy „Maga”, który usuwa nieczystości z głównych arterii komunikacyjnych – powiedziała nam prezes spółki „ekoPionki” Małgorzata Cieciura. CityMaster pracuje głównie na chodnikach i mniejszych ciągach jezdnych a ciężki sprzęt na głównych arteriach.

- Ciężki sprzęt pracował już na ulicy Leśnej oraz Partyzantów. Wkrótce będzie sprzątał ulicę Sienkiewicza – mówiła dalej prezes spółki „ekoPionki”. Jednocześnie jak podkreśla Małgorzata Cieciura sprzęt z firmy zewnętrznej wynajęty został na okres dwóch tygodni. Ponadto w ubiegłym tygodniu pozimowym sprzątaniem dróg zajął się również Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie. Sprzątana była między innymi ulica Mickiewicza oraz Kolejowa, które stanowią część drogi wojewódzkiej Nr 787.

Zamiatarka MZDW.

- Do końca kwietnia miasto powinno zostać gruntownie posprzątane. Tam, gdzie nie może wjechać lekki ani ciężki sprzęt prace porządkowe wykonywane są ręcznie – podsumowuje Małgorzata Cieciura z „ekoPionki”.

(r.f.)

 

 

 

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster