wtorek, 14 sierpnia 2018
środa, 11 kwietnia 2018 13:13   
BUDOWA KANALIZACJI I WODOCIĄGU DLA PWKC

Rozstrzygnięte zostało postępowanie przetargowe dotyczące budowy sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej dla cmentarza komunalnego.

 

Przypomnijmy: Kilka tygodni temu pionkowski samorząd ogłosił postępowanie dotyczące budowy sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej dla będącego w pierwszej fazie inwestycji cmentarza komunalnego.

Na podstawie ogłoszonego przetargu wpłynęło dwie oferty. Obie złożone zostały przez lokalne firmy w tym jedna przez spółkę komunalną. Jedna oferta złożona została przez firmę „Marcbud” z Zalesia a druga przez Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze Sp. z o.o. Oferta tej pierwszej firmy opiewała na sumę blisko miliona złotych - 982.062,33 zł a oferta drugiej firmy, spółki komunalnej na prawie osiemset tysięcy złotych - 796.338,78 zł.

W wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego zdecydowano, że wykonawcą inwestycji budowy sieci wodociągowej oraz kanalizacji sanitarnej i deszczowej będzie firma, która złożyła tańszą ofertę, a więc spółka komunalna Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze Sp. z o.o.

- Jako najkorzystniejsza uznana została oferta nr 2, złożona przez Wykonawcę: Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze w Pionkach Sp. z o.o., ul. Zakładowa 7, 26-670 Pionki, ponieważ spośród nie podlegających odrzuceniu ofert, oferta ta uzyskała najwyższą liczbę punktów – czytamy między innymi w informacji z rozstrzygnięcia przetargu.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster