środa, 19 grudnia 2018
wtorek, 13 marca 2018 11:03   
BĘDĄ ŁATAĆ DROGI POWIATOWE

Co prawda trwa jeszcze kalendarzowa zima, chociaż za oknem jej nie widać, ale powiat już ogłosił przetarg na remonty cząstkowe dróg powiatowych.

Tradycyjnie na początku marca bez zbędnej zwłoki Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Radomiu ogłosił przetarg na remonty cząstkowe dróg powiatowych.

- Remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych dróg powiatowych powiatu radomskiego w 2018 roku – czytamy w ogłoszeniu o udzielenie zamówienia publicznego.

Jednocześnie Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych remonty cząstkowe podzielił na dwa zadania. Tradycyjnie naszego miasto znalazło się w części drugiej wraz z takimi gminami jak: Gózd, Jastrzębia, Jedlińsk, Jedlnia Letnisko oraz Skaryszew.

Tegoroczny plan naprawy poziomych ubytków w drogach powiatowych na podstawie danych szacunkowych przewiduje, że ok. 3 010 m2 wyremontowanych zostanie przy użyciu masy mineralno – bitumicznej, - ok. 3 800 m2 przy użyciu emulsji asfaltowej i grysów, - ok. 100 m uszczelnienie podłużnych i poprzecznych spękań nawierzchni przy użyciu masy zalewowej.

Tegoroczne remonty cząstkowe na drogach powiatowych powinny zakończyć się do dwudziestego dziewiątego czerwca.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster