środa, 19 grudnia 2018
poniedziałek, 12 marca 2018 11:42   
SYNDYK ZNOWU SPRZEDAJE

Blisko dwadzieścia lat po ogłoszeniu upadłości „Pronitu” w dalszym ciągu sprzedawany jest majątek upadłego. Co można kupić?

 

Na razie końca postępowania upadłościowego Zakładów Tworzyw Sztucznych „Pronit” S.A. nie widać. Proces ten trwa już prawie dwadzieścia lat. Syndyk w dalszym ciągu sprzedaje jednak elementy składowe upadłego.

Co tym razem można kupić? Syndyk upadłego „Pronitu” wystawił na sprzedaż nieruchomości gruntowe znajdujące się w okolicznych miejscowościach. To już kolejna próba syndyka „Pronitu” związana ze sprzedażą tych gruntów.

Jeszcze w 2014 roku syndyk wystawił na sprzedaż działki w Janusznie oraz w Augustowie. Teraz ponownie szuka nabywcy.

I tak potencjalny nabywca może stać się właścicielem „Prawa wieczystego użytkowania nieruchomości gruntowej niezabudowanej położonej w miejscowości Płachty, obręb 0006 gmina Pionki składającej się z 35 działek o łącznej powierzchni 3,0100 ha” Nieruchomość może zmienić właściciela za sumę nie mniejszą niż 15.000 zł. Ponadto do sprzedaży oferowane są także grunty w Janusznie.

- Prawa wieczystego użytkowania nieruchomości gruntowej niezabudowanej położonej w Janusznie, obręb 0027 Januszno, gmina Pionki składającej się z pięciu działek o powierzchni 1,5999 ha – czytamy w z kolei w kolejnej informacji dotyczącej sprzedaży nieruchomości gruntowej. W tym przypadku, aby stać się właścicielem gruntów w Janusznie wystarczy tylko siedem tysięcy złotych – to znaczy syndyk sprzeda przedmiotową nieruchomość za sumę nie mniejszą niż 7 000 zł.

Potencjalne osoby zainteresowane nabyciem nieruchomości swoje oferty w zamkniętych kopertach z adnotacją "PRZETARG PŁACHTY" i "PRZETARG JANUSZNO" mogą składać w biurze syndyka ZTS "Pronit" S.A. w upadłości ul. Słowackiego 7, 26-670 Pionki w terminie do 22.03.2018 r. do godz. 14.00.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster