środa, 19 grudnia 2018
poniedziałek, 05 marca 2018 10:43   
W ZIELONYM GODNIE UCZCILI ŚWIĘTO ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH

W dniach od 26. lutego do 02. marca 2018 roku po raz ósmy w Zespole Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach odbyły się „żywe lekcje historii” zorganizowane z okazji Narodowego Święta Żołnierzy Wyklętych.

 

Przez pięć dni uczniowie „Zielonego” na lekcjach historii, historii i społeczeństwa oraz wiedzy o społeczeństwie mieli okazję obejrzeć okolicznościową wystawę wykonaną przez uczennice klasy III EFP: Dominikę Kwaśnik, Julię Krajewską i Justynę Skibę.

- Przygotowanie gazetki poświęconej bohaterom walczącym w obronie niepodległej Polski, było okazją do bliższego zapoznania się z powojenną historią naszego narodu. Tragiczne losy wielu wielkich ludzi – patriotów stanowią wspaniały przykład na to, jak należy rozumieć i obchodzić święto „żołnierzy wyklętych”, stwierdziły jednoznacznie twórczynie gazetki.

- Cieszymy się, iż nasza szkoła znalazła się wśród 250. szkół w Polsce, która otrzymała Paczkę Edukacyjną. Fundatorem i organizatorem tej ogólnopolskiej akcji jest Instytut Pamięć Narodowej w Warszawie. Dzięki bardzo ciekawym materiałom edukacyjnym mogłyśmy wzbogacić wystawę i poszerzyć swoją wiedzę historyczną, oceniły swoje zaangażowanie w obchody święta uczennice z klasy trzeciej.

W trakcie obchodów narodowego święta młodzież mogła obejrzeć prezentacje multimedialne przygotowane przez uczniów Zielonego z okazji VII edycji konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”.

- Obchodzone w naszej szkole Narodowe Święto Żołnierzy Wyklętych staje się powoli tradycją i stanowi istotny element wychowania patriotycznego całej społeczności Zespołu Szkół, podsumował obchody święta Jacek Malicki.

(red) (ZS)

 

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster