środa, 19 grudnia 2018
poniedziałek, 26 lutego 2018 14:54   
FOTODZIENNIKARZE W RADIU ZET I SEJMIE RP (galeria)

Dzięki współpracy z Anną Godzwon FotoDziennikarze z Zielonego w piątek 23. lutego odwiedzili Radio ZET.

 

W siedzibie Zetki przyjął ich Michał Aleksandrowicz z Biura Prasowego. Dziennikarz przywołał historię radia i zaprosił uczniów do studia emisyjnego. Tutaj wyjaśnił, na czym polega praca dziennikarza w radiu komercyjnym. FotoDziennikarze mieli też okazję obserwować realizację programu Mateusza Ptaszyńskiego - Dzień z Radiem ZET - oraz pracę dziennikarzy w newsroomie.

 

Wycieczka do Warszawy obejmowała również Giełdę Papierów Wartościowych oraz Sejm RP. Młodzież poznała historię i współczesność polskiego parlamentaryzmu.

- Szczególnie zainteresowało mnie miejsce wyznaczone dla dziennikarzy i wywiad przeprowadzany właśnie podczas naszego zwiedzania z jednym z polityków w hallu głównym Sejmu – twierdzi Mateusz Palka.

- Radio ZET, Giełda, Sejm RP to dla nas nowe doświadczenia, możliwość podpatrzenia pracy dziennikarskiej. Super wrażenia!- podsumowują wyjazd do Warszawy bliźniaczki - Weronika i Wiktoria Krekora.

(red) (ZS)

Fot. Weronika, Krekora, Wiktoria Krekora, Natalia Borkiewicz.

 

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster