środa, 19 grudnia 2018
sobota, 24 lutego 2018 18:01   
LASERUNEK W GALERII HALL (galeria)

Oddaje społeczeństwu to co najlepsze w sztuce. Często sięga w nieznane rejony. Promuje także lokalnych artystów. Taka jest Galeria Hall.

 

Galeria Hall Miejskiego Ośrodka Kultury od początku swego istnienia prezentuje pełne spektrum sztuki. Szczególną opieką objęci są lokalni twórcy. Tak było i tym razem podczas piątkowego wernisażu.

Lokalni twórcy często są niezwykle skromni. Nie starają się na siłę promować swojej sztuki, czasami wręcz unikają wystaw, czy wernisaży. Tym bardziej istnieje artystyczna i czysto ludzka potrzeba promowania lokalnych ludzi sztuki.

Od dawna tę przestrzeń zapewnia Galeria Hall Miejskiego Ośrodka Kultury. Promuje i prezentuje naszych miejscowych artystów. Tym razem w piątkowy wieczór dwudziestego trzeciego lutego odbył się wernisaż prac plastycznych Grażyny Pachockiej.

- W życiu każdego artysty przychodzi pewien szczególny moment. I dziś mamy taki dzień. Artysta już dojrzały i twórczo i ukształtowany a także z niemałym dorobkiem, ale do tej pory jeszcze bez indywidualnej wystawy – mówił podczas otwarcia wernisażu Tomasz Wróblewski z Miejskiego Ośrodka Kultury.

Grażyna Pachocka mimo, że już wielokrotnie prezentowała swoją twórczość na rożnych wystawach zbiorowych to nigdy jeszcze nie miała wystawy indywidualnej. Wernisaż w Galerii Hall Miejskiego Ośrodka Kultury był jej pierwszym samodzielnym przedsięwzięciem artystycznym prezentującym kompleksowy kulturalny potencjał artystki.

- Cieszymy się, że miejscowi artyści przedstawiają swoją twórczość w naszej Galerii. Jesteśmy otwarci na świat sztuki. Twórczość Grażyny Pachockiej jest wielowątkowa. Nie da się jej zaszufladkować. Możemy zobaczyć tu i rysunek, pastele, ale i akwarele, ale również obrazy malowane techniką laserunku – mówiła dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Anna Kostrzewa.

Jak podają znawcy tematu technika laserunkowa farb olejnych nadaje bardzo intensywny kolor a nakładanie warstw półprzezroczystych laserunków wzmaga efekt soczystości barwnej. Z kolei sama artystka Grażyna Pachocka niewiele mówiła o swojej twórczości.

- Mogliśmy się tu spotkać dzięki Tomaszowi Wróblewskiemu, który zaproponował i zachęcił mnie do zaprezentowania swojej twórczości. Dał iskrę, której efektem jest dzisiejszy wernisaż – mówiła niezwykle skromnie Grażyna Pachocka.

Grażyna Pachocka urodziła się w Pionkach, gdzie mieszka i pracuje. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie malarstwa na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Jest członkiem Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków w Lublinie. Swoje umiejętności malarskie doskonali na plenerach malarskich organizowanych w urokliwych zakątkach kraju.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster