środa, 19 grudnia 2018
czwartek, 22 lutego 2018 11:14   
FOTOTECHNICY ODEBRALI NAGRODĘ W CENTRUM OLIMPIJSKIM

W dniu 20. lutego 2018 roku w Centrum Olimpijskim PKOL w Warszawie odbyła się Wielka Gala zorganizowana z okazji ogłoszenia wyników III edycji Konkursu Historycznego „PATRIA NOSTRA”.

 

Wśród uczestników międzynarodowej uroczystości znaleźli się przedstawiciele Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach. Zielone reprezentował trzyosobowy zespół w składzie: Weronika Krekora, Wiktoria Krekora i Mateusz Palka z klasy II FP oraz opiekun uczniów, Jacek Malicki – nauczyciel historii.

Na zaproszenie organizatorów konkursu Wielką Galę prowadził znany aktor telewizyjny i teatralny Jerzy Zelnik. Organizatorów konkursu reprezentowali między innymi: europoseł Ryszard Czarnecki, prof. Jan Żaryn, pełniący jednocześnie funkcję senatora III RP i Przewodniczącego Stowarzyszenia „Polska Jest Najważniejsza”, Aurelia Michałowska - Mazowiecki Kurator Oświaty, a także Mirosław Gryko, przedstawiciel Agencji Reklamowej MG MEDIA.

 

Na uroczyste podsumowanie zostali zaproszeni wszyscy uczestnicy konkursu – 82. zespoły ze swoim opiekunami z woj. mazowieckiego, a także z Litwy, Kazachstanu, Ukrainy i Białorusi. Oczywiście nie mogło zabraknąć przedstawicieli świata polityki, kultury, mediów i sponsorów.

- Pomimo, tego, iż nie zdobyliśmy głównej nagrody, jaką była wycieczka do Brukseli, to jestem zadowolony z udziału w konkursie. Nasza animacja poświęcona zamordowaniu Polaków w Katyniu 1940 roku będzie wyświetlana w dniach 2-8 kwietnia 2018 roku na telebimach reklamowych w Ząbkach w pobliżu Centrum Handlowego M1. Mogłem poznać znane osobistości ze świata polityki, kultury i mediów oraz zwiedzić Centrum Olimpijskie. Udział w tak wyjątkowej uroczystości były dla mnie ogromnym przeżyciem,  podsumował swój pobyt w stolicy Mateusz Palka.

 

- Dziękuję zespołowi za przygotowanie ambitnej animacji i gratuluję pomysłu na jej wykonanie. Organizatorom konkursu należy się szacunek za oryginalny pomysł na popularyzację historii wśród młodzieży. Liczę, iż w następnej edycji konkursu przedstawiciele Zielonego znajdą się wśród laureatów konkursu, podsumował udział swoich uczniów w konkursie, belfer historii – Jacek Malicki.

(red) (ZS)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster