środa, 19 grudnia 2018
poniedziałek, 19 lutego 2018 09:43   
AMERYKA W PIONKOWSKIM LO

Ambasada zorganizowała spotkanie, by uczcić i przybliżyć przyjaźń jaka łączy Polskę i Stany Zjednoczone.

 

Ameryka jest jak jaśniejące miasto na wzgórzu, którego światło jak latarnia prowadzi zewsząd ludzi miłujących wolność.- Ronald Regan

W czwartek 15 lutego mieliśmy zaszczyt spotkać się z zacnymi osobistościami. Przyjechał do nas Pan Steve Bremner- Human Rights Officer, Pan Jerzy Roguski- American Spaces Unit Director, Pani Jagoda Zakrzewska- American Center Warsaw i Pani Urszula Malmon- American Corner Radom.

Spotkanie odbyło się z okazji obchodzonej w tym roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Ambasada zorganizowała spotkanie, by uczcić i przybliżyć przyjaźń jaka łączy Polskę i Stany Zjednoczone. Rozpoczęła Pani Urszula i opowiedziała nam o działaniu American Corner Radom oraz zachęciła do odwiedzenia instytucji. Po niej głos zabrał Pan Steve Bremner, który od samego początku zyskał sympatię uczniów naszej szkoły.

Zrobiliśmy słynną amerykańską falę, nawet kilka razy! Przyszedł też czas na krótką lekcję historii i mogliśmy obejrzeć dokument o tym, jak zaczęła się przyjaźń między Polską i USA. Kolejnym etapem było oczywiście zadawanie pytań, na które Pan Bremner chętnie odpowiadał, czasem z przymrużeniem oka. Dowiedzieliśmy się, że kocha polskie pierogi, uwielbia chodzić po Tatrach i że miasto z którego pochodzi odpowiada polskim Mazurom! Sami powiedzieliśmy, że kochamy Amerykę za piękne widoki, rockową muzykę i oczywiście burgery!

Dostaliśmy "free pens" za udzielanie się i każdą dobrą odpowiedź, a nie było tego dnia złych. Atmosfera na spotkaniu od początku aż do samego końca była świetna. Nie codziennie mamy okazję spotykać tak wspaniałe osobistości. Chcieliśmy zatem, wykorzystać ten czas najlepiej jak umiemy i dowiedzieć się tyle, ile się tylko da. Mamy nadzieję, że to spotkanie nie było ostatnim i cieszymy się, że gościom też się u nas podobało. Thank you all for coming!

(red) (LO)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster