środa, 19 grudnia 2018
piątek, 16 lutego 2018 12:02   
NA SZLAKU: KENIA, UGANDA I TANZANIA

Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach zaprasza 7 marca o godz. 10.00 na spotkanie z podróżnikiem Robertem Gondkiem pt.: "Tanzania, Kenia, Uganda, Rwanda - różnorodność Afryki".

Opowieść o najwyższych afrykańskich górach i nie tylko. Zobaczymy pokryte lodowcami Kilimandżaro i Mount Kenya. Odbędziemy spacer po niezwykle kolorowych Górach Księżycowych w Ugandzie. W towarzystwie uzbrojonych żołnierzy wejdziemy na najwyższy szczyt Rwandy. Zobaczymy jak różna jest Afryka. Odwiedzimy goryle górskie z Rwandy i szympansy w Ugandzie. Będziemy podziwiać afrykańskie parki narodowe, pełne słoni, lwów, zebr, hipopotamów i przepięknych, kolorowych ptaków.

I wiele innych….

O afrykańskiej przyrodzie i nie tylko opowie Robert Gondek – podróżnik, fotograf przyrody i miłośnik Afryki. Autor ponad 200 pokazów podróżniczych dla dzieci i dla dorosłych. Członek Akademii Odkrywcy im. Tony Halika oraz Związku Polskich Fotografów Przyrody. Nagradzany przez publiczność i jury podczas festiwali w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu.
Za konsekwentną realizację projektu „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, mającego na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju otrzymał wyróżnienia w kategorii WYCZYN ROKU 2016 podczas Kolosów w Gdyni, czyli największego i najbardziej prestiżowego festiwalu podróżniczego w Polsce.
Autor wydanej w październiku 2017 roku książki/albumu fotograficznego poświęconego Afryce: „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”. Swoje teksty publikował w magazynach Podróże, Poznaj Świat, NPM, czy All Inclusive.
Organizuje wyprawy na afrykański kontynent. Uczy się języka Suahili.
Strony internetowe autora pokazu: www.szczytyafryki.pl, www.facebook.pl/SzczytyAfryki

Zapraszamy serdecznie grupy zorganizowane – uczniów szkół podstawowych i średnich oraz klas gimnazjalnych uczących się geografii z terenu miasta i gminy Pionki. Zapisy na spotkanie pod nr tel.: 48 377 70 51 do końca lutego.

Po spotkaniu zapraszamy uczniów chętnych do udziału w konkursie „Najlepszy podróżnik z wyprawy do Afryki”. Osoba, która zdobędzie najwięcej punktów otrzyma książkę Roberta Gondka z dedykacją i pamiątkowy dyplom uprawniający do otrzymania oceny celującej za aktywność z geografii.

W spotkaniu mogą uczestniczyć również osoby indywidualne.

Zapraszamy serdecznie.

 

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster