środa, 19 grudnia 2018
poniedziałek, 12 lutego 2018 11:49   
MOK W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na spektakl oraz twórcze warsztaty tematyczne.

MOK Pionki 12 kwiecień godz. 10.00

Ceny biletów 35 zł dorośli

Młodzież 15 zł

W sprawie rezerwacji grupowych prosimy o kontakt.

MOK Pionki 48 612 51 25

 

Spektakl z cyklu Twórcze spotkania z edukacją

scenariusz, reżyseria i wykonanie: Hanna Kochańska i Jacek Zawada czyli duet JaHa

oraz Angelika Paradowska i Paweł Izdebski

scenografia: Barbara Koczarowa

choreografia: Angelika Paradowska

muzyka i teksty piosenek: Jacek Zawada

opracowanie muzyczne: Tomasz Wielechowski

Bohater przedstawienia – Grześ Łakomczuch – niespodziewanie budzi się w świecie gry komputerowej. Spotyka tutaj grecką bogini Nike, która spróbuje przekonać chłopca i wszystkich widzów do tego, że odpowiednia dieta i sport gwarantują dobre zdrowie i doskonałe samopoczucie. I tak udamy się w podróż do krainy pysznych warzyw i owoców, do świata zdrowego odżywiania i ulubionych sportów. Pomoże nam w tym również wirtualny bohater – Pan Cheesburger! Interaktywna postać, która potrafi zaskoczyć nie tylko dzieci, ale i niejednego dorosłego. Zresztą sami się przekonacie, co potrafi nasz avatar.

„Twórcze spotkania z edukacją” to cykl kreatywnych spotkań z najmłodszym widzem. Na każde wydarzenie składa się interaktywny spektakl oraz warsztaty tematyczne.

Projekt skierowany jest do dzieci, rodziców i nauczycieli, którzy chcieliby pokazać podopiecznym trochę inną formę teatru. Teatru, który wychodzi poza granicę rampy i angażuje chętnych widzów do działań scenicznych. Podczas spektaklu będziemy zachęcać do wspólnego śpiewania, tańca i ćwiczeń. Nie obędzie się również bez niespodzianek.

Druga część spotkania, czyli warsztaty sportowo-żywieniowe powstały przy współpracy ze specjalistami z Zakładu Zdrowia Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka. Poprzez zabawę, twórcze i interaktywne działania, dzieci poznają najważniejsze zasady zdrowego odżywiania i spróbują swoich sił w ćwiczeniach przygotowanych przez ekspertów.

Bo przecież: w zdrowym ciele, zdrowy duch!

Czas trwania: 80 min (spektakl i warsztaty)

Spektakl dla dzieci 7-15 lat

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster