sobota, 20 października 2018
poniedziałek, 08 stycznia 2018 14:14   
WSPANIAŁY KONCERT W MOK (galeria)

To było wspaniałe artystyczne wydarzenie. Orkiestra „Boni Angeli” połączyła muzykę klasyczną, nastrojowe kolędy oraz discopolowy przebój.

 

Kunszt wykonania bez wątpienia zachwycił najbardziej wymagających słuchaczy, a Koncert Noworoczny w Miejskim Ośrodku Kultury był doskonałym rozpoczęciem kulturalnego i muzycznego sezonu artystycznego.

Owacjami na stojąco publiczność nagrodziła utalentowaną muzycznie i artystycznie orkiestrę dętą „Boni Angeli”. Bez wątpienia Koncert Noworoczny w Miejskim Ośrodku Kultury przejdzie do historii.

- Koncertem Noworocznym orkiestry dętej „Boni Angeli” pragniemy rozpocząć kulturalny i pełen artystycznych wyzwań rozpoczęty rok w Miejskim Ośrodku Kultury – mówiła do licznie zgromadzonej publiczności Anna Lipska z MOK-u.

Orkiestra dęta „Boni Angeli” powstała w 2008 roku przy parafii w Jedlni z inicjatywy księdza proboszcza Janusza Smerdy. Młodzież rozwinęła swoje umiejętności pod kierunkiem Pana Zbigniewa Bidzińskiego, który w przeszłości był między innymi dyrygentem i kierownikiem artystycznym radomskiej orkiestry „Grandioso”.

Podczas niedzielnego koncertu w Miejskim Ośrodku Kultury instrumentaliści i wokaliści „Boni Angeli” zaprezentowali wspaniałą podróż przez zróżnicowane gatunki muzyczne. Publiczność mogła wysłuchać między innymi utworów klastycznych, przepięknych nastrojowych kolęd, ale również i całkiem współczesnej muzyki. Przykładem tego był discopolowy hit ostatnich miesięcy – Przez twe oczy zielone z repertuaru Zenona Martyniuka.

Ponad godzinny koncert licznie zgromadzona publiczność nagrodziła licznymi brawami na stojąco. Oczywiście nie mogło zabraknąć bisów na życzenie naszych miłośników muzyki.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster