sobota, 20 października 2018
poniedziałek, 08 stycznia 2018 10:38   
MAKSYMY DOBREGO WYWIADU (galeria)

W dniu 05. stycznia 2018 r. Przemysław Maksym, Specjalista w Biurze Prasowym Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przeprowadził warsztaty dla uczniów drugiej i trzeciej klasy fototechnika z innowacją dziennikarską z Zespołu Szkół im. j. Śniadeckiego w Pionkach .

Głównym tematem spotkania były gatunki dziennikarskie. Wspólnie zanalizowano dwa wywiady przeprowadzone przez różne telewizje z twórcami filmu Piotra Domalewskiego „ Cicha noc”. Dyskusja i ćwiczenia pozwoliły na wskazanie cech gatunkowych wywiadu.

Gość FotoDziennikarzy opowiedział również o pracy w Kancelarii Prezydenta, zadaniach Biura Prasowego i jego działalności. Chętnie odpowiadał na pytania dotyczące Pałacu Prezydenckiego, dziennikarstwa, pary prezydenckiej, a także spraw osobistych. Wszystkich obdarował słodkimi upominkami i obiecał, że już wkrótce na pewno odwiedzi Zielone.

- Warsztaty trwały trzy godziny, ale nam wydawało się, że to tylko chwila. Było ekscytująco, ciekawie, miło, a co najważniejsze poznaliśmy maksymy dobrego wywiadu! - podsumowuje warsztaty Jakub Pawłowski.

 

- Spotkanie z młodszymi koleżankami i kolegami ze szkoły, której jestem absolwentem, było i dla mnie interesującym doświadczeniem. Rozmawialiśmy o niełatwym gatunku dziennikarskim, jakim jest wywiad. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i ciekawymi spostrzeżeniami dotyczącymi przeprowadzania rozmów w różnych mediach. Życzę im wytrwałości i wielu kolejnych sukcesów w przemierzaniu tej niełatwej, ale pięknej drogi, jaką jest dziennikarstwo – Przemysław Maksym.

(red) (ZS)

 

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster