sobota, 20 października 2018
piątek, 29 grudnia 2017 14:26   
NA FABRYCZNĄ PIENIĘDZY NIE MA

Byliśmy na liście rankingowej ale pieniędzy na inwestycję i tak nie otrzymamy. Nie będzie przebudowy ulicy Fabrycznej.

 

Przypomnijmy: Pionkowski samorząd starał się o dofinansowanie remontu i przebudowy ulicy Fabrycznej w ramach rządowego „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019” z dofinansowaniem na 2018 rok. Mimo, że byliśmy na listach rankingowych zatwierdzonych przez wojewodę mazowieckiego to jednak nasze miasto nie znalazło się na ostatecznej liście do dofinansowania.

Projekt „Rozbudowa ulicy Fabrycznej na odcinku od ulicy Wspólnej do ulicy Polnej w mieście Pionki” zakładał, że całkowita wartość inwestycji wyniesie prawie cztery i pół miliona złotych - 4 484 235, 60 zł z czego dofinansowanie to pięćdziesiąt procent wartości zadania – 2 242 126, 00 zł.

W ramach planowanej inwestycji ulica Fabryczna na odcinku od ulicy Wspólnej aż do Polnej, czyli do wysokości Stawu Górnego o łącznej długości blisko półtora kilometra miała zostać gruntownie zmodernizowana. Miały powstać między innymi parkingi oraz nowy ciąg pieszo jezdny.

Niestety projekt ten przynajmniej na razie pozostanie tylko w sferze planów. Brak dofinansowania oznacza, że inwestycja nie będzie realizowana.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster