sobota, 20 października 2018
piątek, 29 grudnia 2017 13:37   
WYJĄTKOWE JASEŁKA (galeria)

Okres Bożego Narodzenia to czas radosnego świętowania: kolędowania, łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń, ale również czas przedstawień ukazujących wydarzenia z Betlejem, zwane „Jasełkami”.

Dwudziestego grudnia 2017 roku dzieci i młodzież ze Szkół Specjalnych przedstawiła wyjątkowe jasełka bożonarodzeniowe. Wiele emocji wywołało przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów, którzy zaprezentowali własną interpretację historii narodzin Jezusa. Magiczny klimat unosił się w powietrzu i towarzyszył nam przez cały czas. Zgodnie z tradycją byli więc Maria i Józef, była szopka bożonarodzeniowa, pasterze, trzej królowie i piękne anioły, które zstąpiły tego dnia na ziemię.

Młodzież przygotowująca się do bierzmowania rozpoczęła występy pieśnią do Ducha Świętego. Następnie uczennice, Żaneta i Magda dalej poprowadziły nasze wspólne kolędowanie. Spektakl, zawierający zarówno partie mówione, jak i śpiewane (widzowie mogli usłyszeć znane kolędy), został ciepło przyjęty przez zebranych i nagrodzony gromkimi brawami.Po przedstawieniu odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie wewnątrzszkolnego konkursu pt. ,,Bombka, bądź kartka bożonarodzeniowa”. Pani dyrektor pogratulowała wszystkim wysiłku i pomysłowości oraz wręczyła nagrody.

Spotkanie przebiegało w miłej i świątecznej atmosferze, nie zabrakło oczywiście wspólnych życzeń i symbolicznego łamania się opłatkiem. Na koniec uroczystości nadszedł czas na słodki poczęstunek.

Dla niektórych aktorów był to debiut teatralny, dla innych kolejne wystąpienie, ale u każdego z uczniów było widać niezwykłą determinacje i wielką odwagę stanąć na scenie, pomimo swoich ograniczeń i trudności. Gratulujemy wszystkim aktorom i nie możemy się doczekać kolejnej magii świąt……

(red) (ZS)

 

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster