sobota, 20 października 2018
środa, 27 grudnia 2017 12:16   
W POWIECIE JEDNOGŁOŚNIE

Jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia radni powiatu spotkali się na ostatniej w tym roku sesji.

 

Głównym punktem obrad był przyszłoroczny budżet. Rajcy jednogłośnie zdecydowali się go poprzeć, dzięki czemu dochody wyniosą 133,960 mln zł, a wydatki 148,818 mln zł, w tym na inwestycje 30,170 mln zł

Co czwarta złotówka, tj. 36,616 mln zł, wydatkowana zostanie na budowę i remonty powiatowych dróg. Wydatki po ok. 19–20 mln zł zaplanowano na pomoc społeczną, ochronę zdrowia, administrację publiczną oraz oświatę. 16,7 mln zł przeznaczonych zostało na pozostałe zadania w zakresie polityki społecznej.

Uroczystym akcentem było przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju przez harcerzy ZHP-Powiat Radom. Radni oraz liczni goście podzielili się opłatkiem z bp. Henrykiem Tomasikiem, który życzył wójtom i burmistrzom, gościom oraz pracownikom starostwa i podległych jednostek spokojnych i radosnych świąt. Życzenia, w imieniu wszystkich samorządowców przekazali przewodnicząca Rady Powiatu Teresa Bartosiewicz oraz starosta Mirosław Ślifirczyk.

Świąteczną atmosferę umilał najpiękniejszymi polskimi kolędami zespół z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach w składzie: Mariusz Wrochna, nauczyciel zawodów mechanicznych oraz uczniowie: Agnieszka Malinowska i Igor Golant.

(red)

 

 

 

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster