sobota, 20 października 2018
piątek, 22 grudnia 2017 13:38   
ROZMOWA Z AGNIESZKĄ SUCHORĄ I JOWITĄ BUDNIK

Uczniowie z Zespołu Szkół im. J. Śniadeckiego w Pionkach uczestniczyli w projekcie edukacyjnym radomskiego kina Helios - Kino na Temat.

 

 

Grudniowe spotkanie w Kinie na Temat prowadził Andrzej Ciesielski, dyrektor Heliosa. Kinomaniacy z Zielonego obejrzeli film Piotra Domalewskiego „Cicha noc”. Po seansie wzięli udział w dyskusji dotyczącej filmu. Rozmawiali z aktorkami: Agnieszką Suchorą i Jowitą Budnik. Panie wspominały swoją pracę na planie podczas kręcenia debiutu Domalewskiego. Chętnie odpowiadały też na pytania zadawane przez publiczność.

 

- Od trzech lat uczestniczę w Akademii Filmowej. Kino na Temat to kolejny projekt edukacyjny kina Helios. Uważam, że bardzo udany. Dlaczego? Pozwala nam, młodym ludziom wyrazić swoje zdanie na temat interesujących nas spraw. Spotkamy aktorów, reżyserów, których znamy tylko z telewizji – mówi Joanna Sułek.

 

- Jestem w klasie - fototechnik z elementami edukacji dziennikarskiej, dlatego dla mnie w Kinie na Temat, ważne jest też to, że podczas rozmowy z tymi fantastycznymi gośćmi mogę poćwiczyć dziennikarskie umiejętności - dodaje Julia Rafa.

(red) (ZS)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster