sobota, 20 października 2018
czwartek, 21 grudnia 2017 14:08   
ZNAMY LAUREATÓW BOŻONARODZENIOWEJ KARTKI

Blisko pięćdziesiąt kartek bożonarodzeniowych wpłynęło na konkurs zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

 

 

W tym roku odbył się kolejny już konkurs „Kartka Bożonarodzeniowa naszych marzeń”, który cyklicznie organizowany jest przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

Technika dowolna a wyobraźnia nieograniczona. Zakończył się cykliczny konkurs przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych „Kartka Bożonarodzeniowa naszych marzeń”, który organizowany jest przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Pionkach.

Ze Świętami Bożego Narodzenia związanych jest wiele tradycji. Bez wątpienia jedną z nich jest wysyłanie kartek świątecznych. Kartka świąteczna może mieć różne formy. Niestety dzisiaj, wiele osób przesyła życzenia za pomocą telefonu lub komputera.

 

Na szczęście, aby tradycja była ciągle żywa i nie rozpłynęła się w wirtualnym świecie Miejska Biblioteka Publiczna w Pionkach organizuje konkurs plastyczny, który wpisuje się w wielowiekową tradycję bożonarodzeniowych kartek świątecznych.

W tym roku na konkurs „Kartka Bożonarodzeniowa naszych marzeń” wpłynęło blisko pięćdziesiąt prac. Każda wyjątkowa, każda inna wykonana indywidualnie przez autorów. Jury, aby wybrać te najlepsze debatowało kilka godzin.

I tak pierwszą nagrodę otrzymała Emma Strykowska PSP nr 2 Pionki, drugą Szymon Marczak PSP w Suskowoli a trzecią Nikodem Maciąg PSP nr 5 Pionki. Jury przyznało również wyróżnienia. Trafiły one do: Jan Jasek PSP w Jaroszkach, Kacper Sałek PSP nr 5 Pionki, Magdalena Warchoł PSP nr 2 Pionki.

Niezwykle fantazyjne kartki, które wpłynęły na konkurs można oglądać na specjalnej wystawie w Filii Miejskiej Biblioteki Publiczne przy ulicy Leśnej. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy i już dziś zapraszamy na kolejną edycję.

(r.f.) (red)

 

 

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster