sobota, 20 października 2018
środa, 06 grudnia 2017 14:19   
WIKTOR KIER W CAL

Świąteczne przesłanie we współczesnej „Opowieści wigilijnej”.

 

Wiktor Kier jest wpływowym, bezwzględnym i okrutnym człowiekiem, dla którego Święta Bożego Narodzenia to strata czasu i pieniędzy. Nie dba o najbliższą rodzinę, nie ma prawdziwych przyjaciół, a pieniądze pachną mu piękniej i intensywniej niż świąteczna choinka. Ale do czasu. Pewnego dnia w wyniku dziennikarskiej pomyłki, ukazuje się w internecie artykuł o jego śmierci. Komentarze pojawiające się pod tekstem wstrząsają bohaterem do tego stopnia, że postanawia się zmienić i być lepszym człowiekiem. Jednak czy możliwe jest naprawienie krzywd wyrządzanych systematycznie przez wiele lat? Przecież nawet najszczerzej wypowiedziane „przepraszam” czasu nie cofnie...

Sztuka przygotowana przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Pionkach wzrusza, budzi nadzieję i przywraca wiarę w ludzi.Ludzi, którzy są silni umiejętnością przepraszania i mocą wybaczania. Zapraszamy na przedstawienie, dzięki któremu magia Świat Bożego Narodzenia zagości w naszych sercach.

(red)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster