sobota, 20 października 2018
środa, 06 grudnia 2017 12:29   
JESTEŚMY NA TARGACH

Kolejny już raz Miejska Biblioteka Publiczna w Pionkach uczestniczy w Radomskich Targach Wydawnictw Regionalnych.

Radomskie Targi Wydawnictw Regionalnych odbywają się już po raz szósty. Wydawcy, publicyści, miłośniczy czytelnictwa spotykają się, co dwa lata. Po raz czwarty w targach aktywnie uczestnicy nasza biblioteka – Miejska Biblioteka Publiczna prezentując swój dorobek wydawniczo biblioteczny.

Targi tradycyjnie odbywają się w sali koncertowej radomskiego magistratu ul. Żeromskiego 53. Przez dwa dni od wtorku piątego grudnia do środy szóstego grudnia można oglądać i kupować książki w ponad trzydziestu stoiskach autorów, wydawnictw i księgarń z Radomia, Warszawy, Iłży, Pionek, Kielc, czy też Krakowa.

Tradycyjnie podczas targów wręczana jest Nagroda Literacka Miasta Radomia. W tym roku zgłoszono ponad czterdzieści publikacji. Laureatami zostali: Monika Sznajderman, Łukasz Krzyżanowski oraz Mieczysław Szewczuk. Uzupełnieniem tegorocznych targów był koncert Renaty Przemyk.

Nasza Miejska Biblioteka Publiczna prócz tradycyjnych materiałów promocyjno reklamowych naszego miasta prezentuje oczywiście książki, które ukazały się nakładem miejskiej książnicy.

(red)

 

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster