sobota, 20 października 2018
wtorek, 05 grudnia 2017 14:26   
ŁOPATY WBITE – RUSZYŁA BUDOWA

W kilka dni od formalnego podpisania umowy rozpoczęła się przebudowa i modernizacja pionkowskiej oczyszczalni ścieków.

 

Na ten moment od dawna czekali mieszkańcy Pionek. We wtorek symbolicznie wbito łopaty pod rozpoczynają się przebudowę i modernizację pionkowskiej oczyszczalni ścieków.

Przypomnijmy: W środę dwudziestego drugiego listopada w pionkowskim magistracie podpisana została odpowiednia umowa. Ze strony naszego samorządu, czyli Przedsiębiorstwa Wodno Kanalizacyjno Ciepłowniczego Sp z o.o. umowę podpisał prezes PWKC Krzysztof Kowal oraz członek zarządu PWKC Robert Pyryt a Inżynieria Rzeszów S.A. reprezentowana była przez prezesa Jerzego Karola Żyłę i członka zarządu Grzegorza Króla.

Podpisana umowa dotyczy kompleksowej przebudowy i modernizacji pionkowskiej oczyszczalni ścieków. To inwestycja, na którą mieszkańcy czekają od wielu lat.

- Oczyszczalnia powinna zostać zmodernizowana już wiele lat temu. Przed lata jednak ukrywano ten problem gdyż lepiej jest wykonać chodnik, czy ulicę, które są widoczne. Tymczasem ta bardzo ważna inwestycja była zaniedbywana. Mam nadzieję, ze obecna oczyszczalnia trochę taki mały potworek gdyż wszyscy zdajemy sobie sprawę w jakim stanie się znajduje już wkrótce zamieni się w coś nowoczesnego, w coś na miarę dwudziestego pierwszego wieku – mówił podczas symbolicznego rozpoczęcia budowy Burmistrz Miasta Pionki Romuald Zawodnik.

Symboliczne wbicie łopaty oznacza, że rozpoczęła się techniczna część realizacji inwestycji. Jak zostaliśmy poinformowani przez Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze wartość podpisanej umowy do zadania pierwszego opiewa na kwotę w wysokości 31 875 450,00 PLN w tym 23% należnego podatku od towarów i usług VAT, tj. 5 960 450 obowiązującego w dniu Udzielenia Zamówienia. Wynagrodzenie netto wynosi 25 915 000,00 PLN.

- To na pewno historyczna chwila. Wiele lat miasto Pionki czekało na rozpoczęcie tej inwestycji. Dziś możemy powiedzieć, że nasze wspólne starania zakończyły się sukcesem. Rozpoczynamy, bowiem modernizację i przebudowę naszej oczyszczalni – mówił z kolei prezes Przedsiębiorstwa Wodno Kanalizacyjno Ciepłowniczego Sp z o. o. Krzysztof Kowal.

Teraz przedstawimy trochę danych finansowych: Całkowity koszt realizacji projektu (brutto) -35 905 369,74 zł w tym: Całkowity koszt realizacji projektu (netto) -29 362 342,88 zł, wartość podatku VAT - 6 543 026,86 zł, dofinansowanie w formie dotacji ze środków POIiŚ 2014-2020 - 63,75% kwoty kosztów realizacji projektu netto, tj. 18 718 493,58 zł, wkład własny Beneficjenta – 36,25% kwoty wydatków kwalifikowanych, tj. 10 643 849,30 zł.

(red) (r.f.)

 

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster