sobota, 20 października 2018
poniedziałek, 04 grudnia 2017 14:57   
Z ZIELONEGO NA FINAŁOWEJ GALI W ZAMKU KRÓLEWSKIM

W dniu 2. grudnia 2017 roku w sali koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie odbyła się Gala Finałowa I edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Polskie Symbole Narodowe”.

Organizatorami konkursu i uroczystości są redakcja miesięcznika historycznego „ Mówią Wieki” i Fundacja Historia i Kultura. Wśród nagrodzonych znaleźli się przedstawiciele Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach. Trzecie miejsce w Polsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych za pracę „Powstańcza kotwica” zdobył zespół w składzie: Kornelia Brzostowska, Marcelina Mazurek i Oliwia Szewczyk, uczennice klasy I FP. Opiekunem zespołu z Zielonego jest Jacek Malicki, nauczyciel historii.

 

- Gratuluję wszystkim nagrodzonym i zapraszam na kolejną edycję konkursu. Warto organizować tego typu konkursy, gdy widzi się ich wspaniałe efekty - kształtowanie w młodym pokoleniu wartości patriotycznych, stwierdził w swoich wystąpieniu Waldemar Michalski, Prezes Fundacji Historia i Kultura.

- Cieszymy się ze zdobycia III miejsca w skali ogólnopolskiej. Wizyta w Warszawie była dla nas ogromnym przeżyciem i ciekawą lekcją historii, podczas której miałyśmy okazję zwiedzić Zamek Królewski i inne historyczne miejsca znajdujące się przy Trakcie Królewskim, oceniły swój udział w konkursie laureatki konkursu, Kornelia i Marcelina.

 

- Gratuluję dziewczynom zdobycia III miejsca i cieszę się, iż ich praca znalazła uznanie w oczach jury konkursu - stwierdził Jacek Malicki.

(red) (ZS)

 

 

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster