wtorek, 29 września 2020
wtorek, 27 kwietnia 2010 15:00   
W ROCZNICĘ GRUNWALDU

 

Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Oddział Pionki organizuje sympozjum historyczno krajoznawcze związane z życiem Władysława Jagiełły.

Sympozjum „Władysław Jagiełło, jako postać związana z Puszczą Kozienicką i jej wpływ na ruch turystyczny w regionie” zaplanowane zostało na szóstego maja tego roku. Uczestnicy sympozjum zapoznają się między innymi z referatem Piotra Kacprzaka „Królewskie ślady w Puszczy Kozienickiej i ich wpływ na region” oraz wysłuchają wystąpienia dr Piotra Dymmela – Dyrektora Archiwum Państwowego w Lublinie „Sytuacja polityczna w Europie i jej wpływ na Bitwę pod Grunwaldem”. Zaplanowane zostało także wystąpienie generała Janusza Walka, który jest Szefem Wojsk Inżynieryjnych w Warszawie. Będzie ono poświęcone polskiej myśli technicznej podczas Wielkiej Wojny z Zakonem. W części artystycznej uczestnikom sympozjum zaprezentuje się chór „Consonans” z Publicznego Gimnazjum nr 1 oraz Wojciech Ługowski, którego, na co dzień możemy spotkać na deskach radomskiego teatru. Zaplanowano także wspólny wyjazd do Kociołek. Z kolei siódmego i ósmego maja PTTK Oddział w Pionkach organizuje Rajd Szlakiem Jagiełły po Puszczy Kozienickiej. Przygotowane zostały trasy piesze jak i rowerowe. Uczestnicy mają zapewniony nocleg w Augustowie. Na rajd można zapisywać się w pionkowskim oddziale PTTK.

(r.f.)

 

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster