wtorek, 29 września 2020
poniedziałek, 19 kwietnia 2010 13:30   
DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI


Kilka dni temu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 zorganizowany został Dzień Przedsiębiorczości.

Kolejny już raz popularne „czerwone” zorganizowało Dzień Przedsiębiorczości. Inicjatywa ta skierowana jest do uczniów, którzy w tym roku po kilku latach nauki opuszczą mury Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. W poniedziałek w sali sportowej ZSP Nr 1 zgromadziło się około stu pięćdziesięciu uczniów. Swoje oferty dalszej edukacji zarówno na poziomie szkół wyższych, pomaturalnych jak i kształcenia uzupełniającego przedstawiło kilka placówek oświatowych. Do „czerwonego” przyjechali przedstawiciele Politechniki Radomskiej, Wyższego Seminarium Duchownego, Wyższej Szkoły Nauk Społecznych i Technicznych, Kolegium Nauczycielskiego, Wyższej Inżynierskiej Szkoły Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy w Radomiu, Radomskiej Szkoły Wyższej, Centrum Nauki i Biznesu „Żak” oraz Wyższej Szkoły Handlowej. Uczestnicy spotkania minutą ciszy uczcili pamięć poległych w katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem. Zresztą cale spotkanie przebiegało w cieniu tej trudnej do zrozumienia tragedii. Jednak mimo tak dramatycznej sytuacji życie musi toczyć się dalej. Uczniowie zapoznali się, więc z ofertami przygotowanymi przez poszczególne placówki edukacyjne. Na pewno jedną z ciekawszych ofert przedstawiło Wyższe Seminarium Duchowne. Potencjalni studenci mogą tam kształcić się nie tylko na typowym dla tej uczelni „kierunku kapłańskim”, lecz także jak najbardziej cywilnym – teologicznym.

Dzień Przedsiębiorczości „I co dalej maturzysto” to zdecydowanie ciekawa inicjatywa. Pozwala na zapoznanie się z kierunkami dalszego kształcenia, co nie jest bez znaczenia przy wyborze docelowej drogi życiowej. Za organizację tego przedsięwzięcia ze strony ZSP Nr 1 odpowiadała Magdalena Domagała oraz Beata Milczarczyk.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster