wtorek, 29 września 2020
poniedziałek, 22 marca 2010 14:05   
KOMORNIK W OLIMPICU

W poniedziałek w godzinach porannych rozpoczęły się czynności komornicze w związku z planowanym przez miasto przejęciem hotelu „Olimpic”.

 

Sprawa nie jest nowa. Przejęcie hotelu „Olimpic” ciągnie się już od kilku lat. Nasza redakcja wielokrotnie przedstawiała ten problem.
Przypomnijmy: miasto prowadzi czynności zmierzające do przejęcia hotelu „Olimpic” w związku z zaległościami finansowymi wobec miasta, jakie posiada obecny właściciel hotelu. W związku z tym przez kilka lat toczyły się postępowania sądowe. W poniedziałek komornik przystąpił jednak do swoich czynności. Na podstawie tych działań miasto „weszło w posiadanie hotelu”. Nie oznacza to jednak, że klucze do spornego obiektu przejął samorząd. Okazało się, bowiem, że hotel dzierżawiony jest przez nowy podmiot gospodarczy, który posiada umowę na dzierżawę do końca maja tego roku. Dopiero po tym terminie miasto może stać się faktycznym właścicielem „Olimpica”. Czy jednak obecny właściciel lub dzierżawca nie podejmą kolejnych kroków prawnych zmierzających do uniemożliwienia przejęcia budynku przez miasto na razie nie wiadomo.

(ina)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster