wtorek, 29 września 2020
czwartek, 04 marca 2010 15:51   
PIENIĄDZE ZOSTAŁY PRZYZNANE
Dużo pieniędzy dla klubów i stowarzyszeń. Znacznie wcześniej niż w minionych latach rozstrzygnięte zostały konkursy dla organizacji pozarządowych na upowszechnianie kultury fizycznej i sportu. Kluby i stowarzyszenia otrzymały od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Działacze klubów sportowych mogą być zadowoleni. W tym roku znacznie wcześniej niż to miało miejsce w minionych latach przyznano pieniądze na upowszechnianie kultury fizycznej i sportu. W czwartek w siedzibie Urzędu Miasta po raz pierwszy w historii miasta w obecności przedstawicieli klubów ogłoszono wyniki konkursów.
- Na upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wpłynęło dwadzieścia ofert. Dziewiętnaście przeszło pozytywną kwalifikację. W tym roku zdecydowaliśmy się, aby konkursy ogłaszać na początku roku, tak, aby pionkowskie kluby wiedziały, na jakie środki mogą liczyć z samorządowego budżetu – powiedział podczas uroczystości burmistrz miasta Marek Janeczek.

W priorytecie – 1 Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci młodzieży uzdolnionej sportowo z terenu miasta Pionki – przyznano następujące dotacje:

UKS „Beta” - 25 tys. złotych
UKS „Champion” – 45 tys. złotych
MUKS „Delfin” – 11 tys. złotych
KS „Proch - 66 tys. złotych
UMKS „Junior” - 12 tys. złotych
PTS – 11 tys. złotych.

- Zapewne wielu uważa, że zamiast przeznaczać środki samorządowe dla klubów i organizacji moglibyśmy je spożytkować na budowę chodników i dróg. Jest to jednak błędne myślenie. Poprzez sport i kulturę fizyczną rozwija się całe społeczeństwo. Wierzę, że przyznane środki pozwolą na prawidłowe funkcjonowanie pionkowskich klubów i stowarzyszeń – mówił dalej burmistrz.


W priorytecie – 2 Organizacja obozów sportowo rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży z terenu miasta Pionki – przyznano następujące dotacje:
UKS „Beta” – 4300 zł
UKS „Champion” – 6600 zł
MUKS „Delfin” – 5000 zł
PTS – 4100 zł
TKKF – 2000 zł

W priorytecie - 3 Organizacja masowych imprez sportowo rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży na terenie miasta Pionki oraz promocja kultury fizycznej, sportu i rekreacji wśród społeczności lokalnej – przyznano następujące dotacje:
UKS „Beta” - 2500 zł
UKS „Champion” – 4000 zł
UMKS „Junior” – 1500 zł
KS „Proch” – 6000 zł
PTS – 4500 zł
TKKF – 4500 zł
ZHR – 2000 zł

 

- Wszystkim klubom i stowarzyszeniom życzę wielu sukcesów w prowadzonej działalności – podsumował spotkanie burmistrz Marek Janeczek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ROMAN FIDO

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster