wtorek, 29 września 2020
poniedziałek, 01 marca 2010 15:36   
NIE BLIŻEJ A DALEJ OD ŚWIATA

Od kilku dni mieszkańcy Pionkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej mają kłopoty z oglądaniem niektórych kanałów telewizyjnych, które znajdują się w sieci telewizji kablowej.

 

Pionkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa telewizję kablową uruchomiła na początku lat dziewięćdziesiątych. Kilkanaście kanałów, które pojawiło się w ofercie stanowiło duże urozmaicenie na rynku programów telewizyjnych. Przez całe lata, bowiem mieszkańcy zdani byli tylko na publiczną „jedynkę” i „dwójkę”, która do odbiorców docierała za pośrednictwem systemu „Azarat”. Wraz z pojawieniem się telewizji kablowej mieszkańcy mieli już, w czym wybierać. Co prawda RTL czy Eurosport nadawane były w niezrozumiałych dla większości językach, ale zawsze było to „otwarcie na świat”. Niestety od kilku dni mieszkańcy, którzy korzystają z kablówki Pionkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej mają problemy z prawidłowym oglądaniem niektórych programów. Znaczna część, szczególnie ta obcojęzyczna w ogóle nie jest dostępna. Jak udało nam się dowiedzieć w PSM spowodowane jest to awarią sprzętu.


- Część aparatury została uszkodzona, gdy po kilku godzinach przerwy w dostawie prądu ponownie podłączono zasilanie. Być może chwilowo w sieci było zbyt duże napięcie i dlatego sprzęt nie wytrzymał – poinformował nas prezes PSM Ryszard Rusiecki. Obecnie nowa aparatura została już zamówiona i w ciągu kilku dni zostanie zamontowana.
(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster