wtorek, 29 września 2020
środa, 24 lutego 2010 15:34   
KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY

Już po raz siódmy odbył się powiatowy konkurs „Wspaniałości przyrodnicze Europy – Nasze Mazowsze”. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji były słowa „Między białym kolorem konwalii a słonecznym jaskrów bije zielone serce lasu”. W konkursie wzięło udział 72 uczniów z 24 szkół podstawowych z terenu byłego województwa radomskiego.

50 punktów na 55 możliwych i tym samym miejsce pierwsze zdobył Bartosz Kaszuba z PSP Nr 1 w Szydłowcu. Tuż za nim uplasowali się: Karolina Wakuła z PSP w Wierzbicy oraz Krystian Romanowski z PSP w Jedlance. Miejsce trzecie zdobyła Diana Gierasińska z PSP w Bierwcach.
W punktacji zespołowej zwyciężyły reprezentacje: PSP w Wierzbicy i PSP Nr 1 w Szydłowcu. Miejsce drugie i trzecie zajęły odpowiednio: PSP w Jedlance i PSP w Jedlińsku. 


Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 30 pytań nawiązujących do tematyki lasów. Niektóre z nich to: Jaki typ lasu rośnie na glebach bielicowych i płowych?, Jaki gatunek ptaka lubi zjadać mrówki? Jak nazywa się substancja, która odstrasza pasożyty zewnętrzne z piór kwiczoła?
Nagrody w postaci książek wręczył starosta radomski Tadeusz Osiński. 
(RED)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster