wtorek, 29 września 2020
niedziela, 21 lutego 2010 20:00   
REKRUTACJA ROZPOCZĘTA

Firma „Krzyżanowscy”, która na terenie naszego miasta buduje swój zakład powoli rozpoczyna rekrutację pracowników. Na razie zgłosiła zapotrzebowanie na kierownika – brygadzistę produkcji. Ubiega się także o dofinansowanie na stworzenie ponad czterdziestu miejsc pracy.

Już od kilku miesięcy na terenie dawnego „Pronitu” firma „Krzyżanowscy” buduje swój zakład. Inwestycji tej towarzyszą ogromne nadzieje związane z powstaniem nowych miejsc pracy. Według wcześniejszych zapewnień właścicieli w początkowym okresie na prace może liczyć około stu dwudziestu osób. Nieprzekraczalny termin rozpoczęcia działalności produkcyjnej to połowa marca tego roku. Niestety nie udało nam się skontaktować z prezesem firmy gdyż ten przebywa na rozmowach handlowych w Stanach Zjednoczonych. Dowiedzieliśmy się natomiast, że zgłoszone zostało zapotrzebowanie na stanowisko kierownika – brygadzistę produkcji. Osoba ubiegająca się o to stanowisko powinna legitymować się, co najmniej wykształceniem średnim a także znajomością zasad raportowania produkcji oraz obrotu dokumentami produkcyjnymi. Ponadto dodatkowym atutem będzie doświadczenie w zachodnio-europejskich zakładach produkcji spożywczej. Jednocześnie „Krzyżanowscy” zgłosili zapotrzebowanie do Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu na „doposażenie ponad czterdziestu miejsc pracy”. Umowa w tej sprawie ma zostać podpisana pod koniec lutego. Prawdopodobnie wówczas rozpocznie się właściwy nabór do pracy.


W powstającym w Pionkach zakładzie znajdzie się farszownia o wydajności 40 ton na zmianę, wytwarzająca na potrzeby wszystkich zakładów, chłodnia składowa na surowiec o pojemności 2,5 tys. ton oraz zakład produkcyjny z dwoma liniami technologicznymi. Uruchomienie nowego zakładu umożliwi restrukturyzację firmy „Krzyżanowscy” oraz wprowadzenie specjalizacji produkcji w trzech należących do niej zakładach. W Radomiu pozostanie przygotowanie surowców do produkcji, w Białobrzegach będą wytwarzane produkty panierowane, a nowy zakład w Pionkach skoncentruje się na wyrobach niepanierowanych. Po uruchomieniu nowego zakładu produkcja firmy zwiększy się do ok. 1000 ton wyrobów miesięcznie.

ROMAN FIDO

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster