wtorek, 29 września 2020
piątek, 19 lutego 2010 13:34   
NIE MA ŚNIEGU SĄ DZIURY – ale trwają remonty

Zima w delikatnym odwrocie. To dobrze. Główne ulice pozbawione są śniegu. Niestety gdy mija jeden problem to pojawia się następny.

Topniejący śnieg uwidocznił stan pionkowskich dróg. Niestety lokalne szlaki komunikacyjne nie przedstawiają się najlepiej. W wielu miejscach pojawiły się dziury i wyrwy. Główna arteria – ulica Mickiewicza zaczyna powoli przypominać przysłowiowy ser szwajcarski. Zaliczana jest jednak do kategorii dróg wojewódzkich i za jej stan odpowiada Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Jak udało nam się dowiedzieć w najbliższym czasie burmistrz miasta ma w tej sprawie rozmawiać z przedstawicielami MZDW. Łatanie dziur rozpoczął natomiast Powiatowy Zarząd Dróg. Wkrótce cząstkowe naprawy zaczną się na drogach miejskich. Oczywiście obecne naprawy mają charakter prowizoryczny i na gruntowne remonty zmotoryzowani będą musieli poczekać do wiosny. Bieżące naprawy pozwolą jednak w miarę bezpieczne i bezawaryjne poruszanie się po mieście.
(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster