wtorek, 29 września 2020
czwartek, 18 lutego 2010 13:05   
Załamanek - w tym roku dokumentacja

Mamy dobrą wiadomość dla kierowców. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich przygotowuje się do przebudowy tzw. Załamanka. Na pewno w tym roku wykonana zostanie dokumentacja techniczna.

Jak to zwykle bywa mamy dwie wiadomości dla kierowców. Jedną dobrą a drugą nie najlepszą. Dobra jest ta, że w tym roku Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich przystąpi do prac zmierzających do modernizacji tzw. Załamanka. Druga wiadomość niestety już nie jest tak optymistyczna.

W tym roku na pewno zostanie wykonana jedynie stosowna dokumentacja i być może uda się ogłosić przetarg na wyłonienie wykonawcy tej inwestycji. Prace modernizacyjne zaczną się nie wcześniej niż wiosną 2011 roku.
- Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie zlecił opracowanie dokumentacji projektowej na 2,5 km odcinek drogi nr 787 tzw. Załamek. Wykonawca ma czas na przygotowanie dokumentacji do 30 września 2010 r. Jeżeli wykonawca zdąży w terminie z opracowaniem dokumentacji to z końcem roku zostanie rozstrzygnięty przetarg na realizację tego zadania - czytamy między innymi w informacji rzecznika prasowego Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.
O przebudowie skrzyżowania tzw. Załamanek mówi się już od bardzo dawna. Krzyżują się tam dwie drogi wojewódzkie Nr 737 i 787. Zmotoryzowani narzekają tam między innymi na ograniczoną widoczność oraz złe wyprofilowanie dróg. Skrzyżowanie znajduje się niemalże w środku Puszczy Kozienickiej i w porze nocnej jest praktycznie niewidoczne dla podróżnych. Kierowcy od dawna postulują, aby zostało wykonane tam oświetlone. Obecnie jak dowiedzieliśmy się w Mazowieckim Zarządzie Dróg Wojewódzkich zostały zlecone dokładne analizy, które wykażą zasadność budowy oświetlenia. Na przebudowie Załamanka nie kończą się jednak plany inwestycyjne dróg wojewódzkich, które przebiegają przez miasto i gminę Pionki.
- W ramach  zawartego porozumienia, miasto opracowuje dokumentacje na przebudowę ulic Piłsudskiego, Kozienicką i Mickiewicza w Pionkach. W przypadku kompletnej dokumentacji zadania te zostaną wprowadzone do planów remontowych na 2011 r. – czytamy dalej w informacji MZDW. Oprócz tego na 2011 rok zaplanowano przebudowę drogi w miejscowości Sucha.
(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster