wtorek, 29 września 2020
czwartek, 18 lutego 2010 01:03   
W marcu rusza firma Krzyżanowscy

W połowie marca firma „Krzyżanowscy” rozpocznie działalność w naszym mieście. Na początek zatrudni około stu dwudziestu pracowników. Po uruchomieniu nowego zakładu produkcja firmy „Krzyużanowscy” zwiększy się do ok. 1000 ton wyrobów miesięcznie.

O budowie nowego zakładu „Krzyżanowscy” pisaliśmy w grudniu ubiegłego roku. Prezes firmy Jarosław Krzyżanowski zapowiadał, że zakład rozpocznie działalność na przełomie września i października tego roku. Niestety pojawiły się pewne opóźnienia niezależne od inwestora.

Obecnie właściciele zakładu przewidują, że nowy podmiot gospodarczy, który powstaje w naszym mieście rozpocznie swoją działalność w połowie marca przyszłego roku. Inwestycja realizowana jest na terenie dawnego „Pronitu” w miejscu gdzie przez lata funkcjonowania zakładu zbrojeniowego mieściła się baza opakowań.

  • Zanotowaliśmy niewielkie opóźnienie inwestycji w stosunku do pierwotnych planów i założeń. Obecnie nieprzekraczalny termin uruchomienia zakładu do połowa marca przyszłego roku – poinformował nas prezes firmy „Krzyżanowscy” Jarosław Krzyżanowski. Głównym wyrobem powstającego w naszym mieście zakładu będą wyroby mięsne. Nie będzie to jednak jedyny profil produkcji. 
  • Zamierzamy także uruchomić piekarnię, której budowa przebiega równolegle z główną inwestycją. Uruchomimy ją po około trzydziestu dniach od rozpoczęcia podstawowej produkcji – dodaje Jarosław Krzyżanowski. W piekarni dodatkowo znajdzie zatrudnienie około dwudziestu osób. Z realizowanego przedsięwzięcia inwestycyjnego zadowolone są pionkowskie władze miasta. 
  • „Krzyżanowscy” to uznana firma na rynku produktów spożywczych. Budowa zakładu przebiega bardzo sprawnie i już wkrótce osoby poszukujące zatrudnienia znajdą tam pracę. Nowe miejsca pracy są bardzo ważne dla naszego miasta a pozyskiwanie inwestorów jest naszym priorytetem – powiedział nam burmistrz miasta Marek Janeczek. W sprowadzeniu do naszego miasta firmy „Krzyżanowscy” zaangażowane były poprzednie władze miasta jednak to były radny powiatu radomskiego Tomasz Chodkowski przekonał właścicieli do inwestycji w naszym mieście.
  • Dziękuję panu Tomaszowi Chodkowskiemu za zaangażowanie się w to przedsięwzięcie – mówi dalej burmistrz miasta Marek Janeczek.
    W powstającym w Pionkach zakładzie znajdzie się farszownia o wydajności 40 ton na zmianę, wytwarzająca na potrzeby wszystkich zakładów, chłodnia składowa na surowiec o pojemności 2,5 tys. ton oraz zakład produkcyjny z dwoma liniami technologicznymi. Uruchomienie nowego zakładu umożliwi restrukturyzację firmy „Krzyżanowscy” oraz wprowadzenie specjalizacji produkcji w trzech należących do niej zakładach. W Radomiu pozostanie przygotowanie surowców do produkcji, w Białobrzegach będą wytwarzane produkty panierowane, a nowy zakład w Pionkach skoncentruje się na wyrobach niepanierowanych. Po uruchomieniu nowego zakładu produkcja firmy zwiększy się do ok. 1000 ton wyrobów miesięcznie.

ROMAN FIDO

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster