wtorek, 29 września 2020
piątek, 31 października 2008 12:04   
Zapłacimy więcej

Niemiła niespodzianka czekała klientów punktu kasowego „Monetia”, który znajduje się w budynku komunalnym przy ulicy Leśnej.

Wraz z likwidacją punktu przyjmowania wpłat w Miejskim Zakładzie Usług Komunalnych pojawiła się „Monetia”, która na podstawie zawartego porozumienia nie pobierała opłat prowizyjnych od wpłacanych tam czynszów za lokale komunalne. Z początkiem tego roku jednak osoby, które dokonywały wpłat czekała niemiła niespodzianka. „Monetia” zaczęła, bowiem pobierać prowizję. Zbulwersowani mieszkańcy poprosili nas o interwencje w tej sprawie.

Jak udało nam się dowiedzieć do końca ubiegłego roku pomiędzy Miejskim Zakładem Usług Komunalnych a Grupą Banku DnB Nord Polska S.A do, którego należy „Monetia” obowiązywała stosowna umowa, która określała zasady współpracy pomiędzy tymi instytucjami. Na podstawie tej umowy to MZUK dokonywał opłat prowizyjnych.
  • Od nowego roku MZUK rozwiązał umowę na wpłaty bezprowizyjne, co powoduje, że prowizję za te wpłaty muszą opłacać klienci przy okienku – czytamy w przesłanej do naszej redakcji informacji grupy „Monetia”. Dlaczego MZUK wypowiedział umowę?
  • Nasza sytuacja ekonomiczna nie jest na tyle dobra, aby pokrywać koszty opłat prowizyjnych. Musieliśmy, więc wypowiedzieć umowę a opłaty zostały przeniesione na klientów. Ktoś musi ponosić te koszty – powiedział nam Andrzej Witerski, który pełni funkcję dyrektora Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych.

Tak, więc jak to zwykle bywa ostateczne koszty zostały przeniesione ma mieszkańców, którzy i tak z mało zasobnych kieszeni muszą wyasygnować dodatkowe środki na pokrycie opłat prowizyjnych.

(r.f.)

 

Wiadomości powiązane

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster