wtorek, 29 września 2020
piątek, 31 października 2008 11:57   
PRZYJAZNY SZPITAL
Placówki zdrowotne wyróżnione zostały w konkursie zorganizowanym w ramach programu „Szpitale przyjazne kombatantom”, zainicjowanego przez wojewodę mazowieckiego Jacka Kozłowskiego w lutym 2009 roku. Miło nam poinformować, że pionkowska publiczna placówka lecznictwa zamkniętego uplasowała się na wysokim piątym miejscu. Szpital w Pionkach zdobył trzydzieści pięć punktów.
Do pierwszego miejsca zabrakło niewiele, bo zaledwie cztery punkty. W sumie na liście rankingowej znalazło się dwadzieścia trzy szpitale. Wygrał szpital z Ciechanowa. Siódme miejsce zajął Wojewódzki Szpital Specjalistyczny z Radomia. W konkursie oceniane były m.in. dostępność do informacji o uprawnieniach oraz do Karty Praw Pacjenta, obsługa poza kolejnością, przygotowanie personelu medycznego, zakres i dostępność udzielanych świadczeń, czas oczekiwania na usługę oraz możliwość zgłaszania problemów przez pacjentów. Kontrolowane placówki podjęły działania w zakresie poprawy organizacji i dostępności świadczeń zdrowotnych. W każdym ze sprawdzanych szpitali rozpoczęto wdrażanie oznakowania kart historii choroby kombatantów. Większość zakładów opieki zdrowotnej zorganizowała spotkania z lokalnymi organizacjami kombatanckimi, podczas których informowano o programie i rozdawano zaproszenia na bezpłatne badania. Program „Szpitale przyjazne Kombatantom” powstał w wyniku porozumienia grupy szpitali z Radą Kombatantów Województwa Mazowieckiego. Jego celem jest zapewnienie kombatantom i osobom represjonowanym prawa do korzystania ze świadczeń zdrowotnych poza kolejnością.
ROMAN FIDO
 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster