środa, 05 sierpnia 2020
czwartek, 18 marca 2010 16:33   
ZAŁAMANEK Z RUCHEM OKRĘŻNYM

Na popularnym Załamanku powstanie rondo. Taką koncepcję przedstawili projektanci, którzy na zlecenie Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich opracowali projekt przebudowy tego skrzyżowania.

Skrzyżowanie Załamanek to newralgiczne miejsce dla naszego miasta, chociaż nie znajduje się w granicach administracyjnych Pionek. Skrzyżowanie to, bowiem jest „największą bramą wjazdową” dla naszego miasta. Kierowcy od lat postulują o jego przebudowę. Zwracają uwagę, że obecnie obowiązujące rozwiązanie jest niebezpieczne i utrudnia prawidłową komunikację. Dodatkowo w godzinach nocnych lub po zapadnięciu zmroku ze względu na brak oświetlenia trudno znaleźć drogę wjazdową do naszego miasta. Osoby, które stale korzystają z tego rozwiązania komunikacyjnego jeżdżą praktycznie na pamięć. Znacznie gorzej mają ci, którzy pierwszy raz w ciemnościach nocy muszą zjechać z głównej drogi, aby dojechać do Pionek. Na szczęście opracowane zostały plany modernizacji tego skrzyżowania. Według przedstawionej koncepcji zbudowane zostanie tam rondo. Projektanci przewidzieli także, że będzie ono oświetlone, co znacznie poprawi widoczność. Jak zapewniał podczas czwartkowej sesji burmistrz Marek Janeczek nowe skrzyżowanie o ruchu okrężnym będzie wystarczająco szerokie, aby bezproblemowo poruszały się po nim nie tylko samochody osobowe, ale także i duże ciężarówki. Przebudowa skrzyżowania będzie realizowana przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Czy w tym roku prócz opracowania dokumentacji rozpocznie się jego modernizacja na razie nie wiadomo. Dobrze jednak, że rozpoczęte zostały prace, które zmierzają do wyeliminowania obecnego niekorzystnego i niebezpiecznego układu drogowego.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster